Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası

Aze

Hectopat
Ekran kartına overclock yapıp oyuna girince ekran gidiyor ve gelince şu hata çıkıyor: Sorunu nasıl çözebilirim?

Hata.PNG

Evet. Maalesef ekran kartına overclock yapamağım. Peki nasıl FPS artıracağım? İşlemci yi overclock yaparsam ciddi bir FPS artışı olur mu?
Hocam öncelikle sisteminizi alabilir miyim? Ayrıca DDU rehberini uygulayarak en son ekran kartı sürümüne geçersiniz ve gayet güzel olur. FPS artabilir.

Hocam öncelikle sisteminizi alabilir miyim? Ayrıca DDU rehberini uygulayarak en son ekran kartı sürümüne geçersiniz ve gayet güzel olur. FPS artabilir.
CPU: Intel Core 2 Extreme QX9300
GPU: Nvidia 9800M GTS
RAM: 8GB
DDU ile eski sürücüyü kaldırdım. Yeni sürücüyü kurdum ve hiç bir şey değişmedi

CPU: Intel Core 2 Extreme QX9300
GPU: Nvidia 9800M GTS
RAM: 8GB
DDU ile eski sürücüyü kaldırdım. Yeni sürücüyü kurdum ve hiç bir şey değişmedi
Hocam yanlış anlamayın ama bilgisayar parçalarını biraz eski olduğunda dolayı yeni nesil oyunlarda pek fazla FPS veremez. Oyun içi ayarlar ile artırabilmek mümkün ama. Hangi oyun özelinde FPS artırmak istiyorsunuz?

Hocam yanlış anlamayın ama bilgisayar parçalarını biraz eski olduğunda dolayı yeni nesil oyunlarda pek fazla FPS veremez. Oyun içi ayarlar ile artırabilmek mümkün ama. Hangi oyun özelinde FPS artırmak istiyorsunuz?
GTA IV oynuyorum. yüksek detaylarda ortalama 30 fps alıyorum.Amacım 5-6 FPS artırıp daha akıcı oynamak

GTA IV oynuyorum. yüksek detaylarda ortalama 30 fps alıyorum.Amacım 5-6 FPS artırıp daha akıcı oynamak
Hocam GTA IV optimizasyon sıkıntılı bir oyun olduğundan dolayı bazı modlar var FPS artıran. Onları deneyebilirsiniz. Hatta sosyalde bir konu vardı GTA IV FPS artırma rehberi şeklinde. Onu yapabilirseniz mükemmel olur. Artı olarak oyun ayarlarını biraz düşürebilirsiniz. Mesela MSAA ayarı çok FPS götürür.

Geri
Yukarı