Göz alerjisine pratik çözümler

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar. Göz alerjisine sahipseniz şu sıralar çok sıkıntı yaşadığınızı tahmin ediyorum. Sizin için tecrübelerimden ve internette bulduklarımdan birkaç çözüm derledim.
İlk önce gözünüzün içinde iğne batması veya ufak bir tane varmış gibi batma hissi hissediyorsanız, gözünüzü kaşımayın. Kaşımak gözünüzde astigmata sebep olabilir. Çözümü için kullandığım 2 yöntem var.
Birincisi demlik çayının suyu soğuyunca peçete hafif damlatarak göz kapağına masaj yapmak. Gözünüze damlatmak iyi bir fikir olmayabilir, gözünüzde daha çok sorun oluşabilir. Demlik çay ve peçete kombini pratik olmayabilir, poşet çaylar da deneyebilirsiniz. Yeşil çayın iyi geldiğini söylüyorlar.
İkinci yöntem ise bir beze ılık su dökerek göze masaj yapmak. Çoğu zaman göz kapakları şişiyor ve kaşınıyor. Oldukça zor bir durum ama bu iki yöntem rahatlatabilir. İnternette pamuğu süte banarak masaj yapabilirsiniz diyorlar, denenebilir bir yöntem. Göz kapağındaki kaşıntıya salatalığın iyi geldiğini duymuştum, ne yalan söyleyeyim denemedim.

Gözünüz akıyorsa temiz bir bezle silin. Göz hassas bir organ ve kirli bezler sorun oluşturabilir. Kimi zaman doktora girmek iyi bir fikir olabilir. Büyük ihtimalle damla yazacaktır. Benim kullandığım damla günde 4 sefer kullanılıyordu, ama işe yaramadı. Gözünüz aktığında yıkamak isteyebilirsiniz, çok ovalamadan yıkayın. Sabah uyandığınızda gözünüzün etrafında çok sert çapaklar oluşabiliyor. Yüzünüzü yıkarken göz kapaklarınızın ucuna hafif bastırın, çıkmasında yardımcı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle şeyler ile uğraşmayı geçtim denemem bile. Daha yeni çizdirdim gözler hassas dokunmuyorum bile.
Damlalarım bana yetiyor. Hatta şu an vakti gelmiş, yapayım😄
😁 Keşke bende öyle olsaydım. Damla vaktim geldi ama kullanmıyorum 10-15 dk sonra tekrar şişmeye başlıyor. Masaj daha iyi geliyor :)

Tıbben doğru mudur bilmiyorum fakat çay damlatmanın kesinlikle olumlu etki ettiğini söyleyebilirim. Aynı alerjiden muzdaribim, ara sıra damlatıyorum.

Doktora da sormuştum çay damlatmak doğru bir şey midir diye, sıkıntı olmaz demişti ama yine de kişiden kişiye değişebilir.

Tıbben doğru mudur bilmiyorum fakat çay damlatmanın kesinlikle olumlu etki ettiğini söyleyebilirim. Aynı alerjiden muzdaribim, ara sıra damlatıyorum.

Doktora da sormuştum çay damlatmak doğru bir şey midir diye, sıkıntı olmaz demişti ama yine de kişiden kişiye değişebilir.
Çay damlatmayı denemedim ama sadece masaj bile etki ediyor👍

Geri
Yukarı