Göz numarası nasıl düşürülür?

başak81

Femtopat
Daha fazla  
Gözümün biri 7.50 diğeri ise 6.30 nasıl düşürebilirim? Bir de gözlük takmak göz numaramı büyütür mü? Yaşım daha 17 lens kullanmayı düşünüyorum, nasıl göz numaramı düşürebilirim?

Bekleyerek düşürülmüyor bildiğim kadarıyla. Ameliyat var. Doktora görünmen gerek. Uygun bir yapısı varsa ameliyatla çizdirebiliyorsun. Yaşın küçük. Ama yine de doktorla görüş.

Gözümün biri 7.50 diğeri ise 6.30 nasıl düşürebilirim? Bir de gözlük takmak göz numaramı büyütür mü? Yaşım daha 17 lens kullanmayı düşünüyorum, nasıl göz numaramı düşürebilirim?
18 yaşından sonra gözlerini çizdirebilirsin yakın bir arkadaşım aynı işlemden geçti 15-20 dakikada kurtulmuştu. Halledersin dert etme sadece biraz maddi külfeti var onu bir araştırmak lazım.

21. yaşa kadar düzenli kullanımda düşüyor diye biliyorum. Ben de 12 yaşındayım, 1.25 ve 1.50 benimki de. Sizinki bayağı yüksekmiş. Ayrıca ameliyat ile çizdirme mümkün fakat zararları var diye duydum.

8 yıldır takıyorum nalet camları. Düşmez, 22-25 arasında lazer yaptıracağım. Maskenin buhusu mu dersin, Su gelince silmek zorunda kalmak ama bez olmadığı için silememek ve leke olması mı...

8 yıldır takıyorum nalet camları. Düşmez, 22-25 arasında lazer yaptıracağım. Maskenin buhusu mu dersin, Su gelince silmek zorunda kalmak ama bez olmadığı için silememek ve leke olması mı...
Maske ile çok pis oluyor be hocam. Maskeyi çıkarırken takılır, buğu yapar. Yan bir şekilde yatarak telefona bakarken ve TV izlerken de zor oluyor, yastığa baskı yapıyor. 2019 yazından beri kullanıyorum ben de. Genel olarak şikayetçi değilim de şu maske işi bozuyor. Buna da şükür, hiç göremediğimizi düşünün.

Gözlük takmaya 1.75 ile başladım, lise 3'teydim. Şu an üni sondayım 2.5 oldu. Astigmatsa eğer çizmiyorlar da ayrıca, miyop ve hipermetropları çiziyorlar. Lanetin de laneti bir durum yani. En azından ilerlememesi adına odanda beyaz ışık bulundurma, sarı ışık kullan. Keza bilgisayar ve telefonda da mavi ışıktan uzak dur, benim fikirlerim değil bunlar tabii doktorumun önerileriydi.

Numaranın bu kadar yüksek olmasının arkasında başka sebepler de olabilir. Yetkin bir göz doktoruna düzgün bir muayene yaptırmanızda fayda var. Misal, gözlerimdeki doğuştan katarakt sebebi ile gözlük numaram çabuk yükseliyordu. Bu durumu, gittiğim 3'üncü ya da 4'üncü doktor fark edebilmişti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı