Gözün önünde uçuşan noktalar

Dostum selam bende de var aynisi doktor detayli bakti film cekildi normalde herkesin gozunun icindeki jelin icinde olan seyler zaman zaman da seffaf olarak gorebiliyorlar gokyuzune bakinca ama tek sorun bu jel normalde ilk basta kati bir halde daha sonra yasla birlikte sıvılaşıyor ve o icindeki seylerin golgesi retinaya ne kadar yakinsa o kadar siyah ve kara gozukuyor ben suan pc ekraninda veya beyaz arkaplani olan herhangi birseyde malesef goruyorum ileride azalir mi bilmiyorum

Normalde ileriki yaslarda herkeste olan dogal bir surec ama miyoplarda daha erken olabiliyormus bende de olan bu o jel sivilasmis ve malesef tedavisi olsa da asiri riskli katarakt veya gozu kaybetme olasiligi az degil ama daha risksiz tedavisi icin dunyada deneyler yapiliyormus daha 10 yili falan var ama. Bu riskli olan tedaviyi amerikada yapan cok iyi doktorlar varmis bu arada ama yapacak birsey yok suan icin. Bende sadece bir tane siyah gorunur var idare ediyorum.

Benim hayatim pc ile gectigi icin dark reader uygulamasini indirdim heryerde siyah arkaplan yapiyor o yuzden gormuyorum. Oyunlarda filmlerde de cok beyaz veya duz acik renk arkaplan falan parlak birsey yoksa gormuyorum.

Merhaba arkadaşlar. Gozumun önünden siyah siyah noktalar uçuyor. Bu eye floaters sendromuymus. Doktor ücretsiz tedavi eder mi? Teşekkürler bu arada 2 gozumde de oluyor.

Dostum kendi kendine internetten teşhis koymak tehlikeli ve yanlıştır. Sigortan varsa ve durumun yoksa devlet hastahanesinden göz doktoruna randevu al. Doktor kontrol etsin. Teşhisi ona göre koyar.

Eğer sigortan yoksa ve durumun el veriyorsa Dünya Göz hastanesi gibi göz alanında uzmanlaşmış bir yerden randevu alıp kontrol ettir. Telefonda genelde muayene ücretini söylüyorlar. Tedavi kısmı içinse hastalığa göre doktor sana bilgi verir.

Geri
Yukarı