Google Authenticator Kodları Nasıl Kurtarılır?

itsbatu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Google Authenticator kaybettiğim telefonumda kaldı fakat telefondaki Google hesabı vs. benim yani erişimim var .Google hesabından eski telefonumdaki authenticator kodlarını alabilir miyim?

Eski telefondan uygulamayı silmediysen QR kod okutarak alabiliyorsun. Eğer silindiyse geçmiş olsun bende Binance için kullanıyordum önce ki telefondan sildiğim için alamadım Google destek te vermedi sadece eski telefonunda da uygulama açık olacak ve yeni telefonuna aktaracaksın.

Merhaba Google Authenticator kaybettiğim telefonumda kaldı fakat telefondaki Google hesabı vs. benim yani erişimim var .Google hesabından eski telefonumdaki authenticator kodlarını alabilir miyim?
Alamazsınız diye biliyorum. Her hesabın kendine özel 10 tane tek kullanımlık kodu olur, onları kaydettiyseniz hesaplarınızı kurtarabilirsiniz.

2AD Uygulama Tavsiyem Authy'dir. Sadece yedekleme özelliği için bile kullanılır.

Merhaba Google Authenticator kaybettiğim telefonumda kaldı fakat telefondaki Google hesabı vs. benim yani erişimim var. Google hesabından eski telefonumdaki authenticator kodlarını alabilir miyim?

Hocam 2 telefona ihtiyacınız var önce şu anki telefonunuza Google Authenticator indirin ve QR kod ile girişe tıklayın sonra başka bir cihaz ile Google hesabınızı girin sonra Google hesabım kısmından güvenlike tıklayın sonra 2 adımlı doğrulamaya basın aşağı gidin
" Siz olduğunuzu doğrulamak için daha fazla ikinci adım ekleyin" sekmesinden Google Authenticator uygulamasını göreceksiniz ona basın size QR kod çıkacak o kodu kendi telefonunuzdaki uygulamaya okutun giriş yapabilmeniz gerekiyor.

(Cihazınız iphonesa youtube hesaplar sekmesinden google hesabınıza ulaşabilirsiniz)

"Telefonumu bul" sisteminden de eski cihazı sıfırlayabilirsiniz,yerini öğrenebilirsiniz...
Google şifrenizi de değiştirirseniz iyi olur.

Google Authenticator ise ki öyle gittiyse gitti geçmiş olsun

Microsoft Authenticator ise kolay hesaba senkronize ediyor istediğiniz her yerden her cihazdan PC telefon vs giriş yaparak bilgilere ulaşabilirsiniz

En sağlıklı kullanım şekli ve yedek alıp yedek tutmak için tavsiye ettiğim yöntem
(1)Bitwarden + (2)Microsoft Authenticator
Gizli uzun anahtarınızı hem Authenticator a hem de bitwarden a kaydetmek kullanıcı adı ve şifre gibi

Hatta az önce dediğim iki uygulamaya 2fa aktif edip yeni 3. Hesap açıp (2fa oladan ama bence olmalı) ve 3. Hesaptan diğer 1. Ve 2. Hesaplara giriş 2fa kod istenildiğinde 3. Hesaptan kodu alıp giriş yapabilirsiniz

Artık şu devirde olması gereken minimum güvenlik düzeyi biraz uzun yol ama dediğim gibi

iPhone da da parolalar ayarlarında 2fa özelliği de var

Bitwarden şifre yöneticisi 2fa hariç tüm özellikleri açık aktif sınırsız hesap ücretli ise yıllık 10 dolar 200 TL ye yakın olması lazım
Ücretsiz olarak bitwarden e 2fa kodunuzu girebilirsiniz kaydedebilirsiniz kod üretmez ama yedek almış olursunuz

Microsoft Authenticator hem şifre yöneticisi hem de 2fa özelliği ve hesap senkronize özelliği var ücretsiz
Aynı şekilde 2fa için uzun gizli anahtarınızı şifre gibi kaydedip yedek alabilirsiniz

D9E04309-4F38-4262-A31F-8757188E4993.jpeg

Eki Görüntüle 1649878
44F9897E-656D-4EDD-88A7-BF3F1F229B99.jpeg
1AF8FF76-2973-4F8E-97E5-BC35E813CBA0.jpeg
5834CED1-128E-4AC6-8ACA-C1D030C5ADE6.jpeg

AF0FF9C6-C16B-4146-806A-FF699E27CD69.jpeg
901C98D0-1BFE-4F09-806A-AE7DA50B032D.jpeg
61B2BEF1-EDF2-4453-99F9-44772E6B9CA5.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı