Google Chrome Geçmişi Kaydetmeme nasıl yapılır?

Onu kapatınca önerilenler de gidiyor işte. Mesela T yazınca Technopat önerisi gibi. Ben o gitmeden sadece yazdıklarım orada çıkmasın istiyorum
Arkadaşlar demek istediğimi anlamadınız herhalde. Google hesabım ile giriş yapmıyorum. Mesela T yazınca Technopat önerisi gibi. Ben o gitmeden sadece yazdıklarım orada çıkmasın istiyorum. Yine önerilen sayfaları tahminleri yapacak ama yazdıklarımı o kutu da göstermeyecek

Çerezleri temizlemeniz yeterli. Google eskiden aradığınız siteleri söylediğiniz şekilde arama kutucuğuna tıkladığınızda göstermez ama kendi bünyesinde yine de aradığınız kelimeleri kayıt eder. Yani sunucularında kayıt olur ama sizin istediğiniz şekilde siteler gözükmeyecektir.

Çerezleri temizlemeniz yeterli. Google eskiden aradığınız siteleri söylediğiniz şekilde arama kutucuğuna tıkladığınızda göstermez ama kendi bünyesinde yine de aradığınız kelimeleri kayıt eder. Yani sunucularında kayıt olur ama sizin istediğiniz şekilde siteler gözükmeyecektir.
Arka planda kayıt ediyor zaten onda sorun yokta. Ön planda yine gösteriyor. Kutuya tıkladığım da yazdığım şeyler yine gözüküyor. Sürekli olarak çerezlerimi temizleyeceğim. Opera da mesela böyle birşey yok. Chrome da bu ayar nasıl olacak onu anlayamadım ben.

Arka planda kayıt ediyor zaten onda sorun yokta. Ön planda yine gösteriyor. Kutuya tıkladığım da yazdığım şeyler yine gözüküyor. Sürekli olarak çerezlerimi temizleyeceğim. Opera da mesela böyle bir şey yok. Chrome da bu ayar nasıl olacak onu anlayamadım ben.

Uğraşmak istemiyorsanız DuckDuckGo arama motorunu kullanabilirsiniz. Eğer Google kullanmakta kararlıysanız da Google Chrome her kapattığında çerezleri temizleyen bir eklenti yükleyebilirsiniz.

Gizli mod en iyisi, sadece özel zamanlarda kullan ve kapat. Normal gezdiğin sayfalar,çerezler vs. tutulsun. Çünkü dönüp ne yapmıştım diye ihtiyaç duyabiliyorsun.
Şu sıralar çerezler kapalı ve sürekli gizli modda kullanıyorum ama hiç ihtiyaç duymadım :D . Önemli ve ihtiyacım olanları kayıt ediyorum yeterli oluyor.

Chrome bunun için gelişmiş ayarlar sunuyordu. Ama ne yazık ki kaldırdı. Şimdilik otomatik geçmişi silen bir uzantı kullanabilirsin. Geçmişi silince en son aradığın seçenekler gözükmez. Bağlantıdaki uzantı işini görecektir.

Screenshot_17.png

Yeni konular

Geri
Yukarı