Google Chrome kasıyor

• Konuyu başlatan Cod
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 769

Cod

Decapat
Daha fazla  
Google Chrome IO oyunlarında aşırı kasıyor. 4 GB RAM'ım var ve kardeşimin bilgisayarındada 4 GB RAM var ve kardeşimin bilgisayarında harici bir ekran kartı bile yok bende var ona rağmen onunki hiçbir şekilde kasmıyor ama benimki oynanılmayacak kadar kasıyor.

Not: Başka tarayıcılarda da denedim sorunun çözümü olmadı. Bu arada bilgisayarcıya format attırmıştım acaba RAM XMP'yi mi açmamış?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan donanım hızlandırmasını açın. Yüksek ihtimalle açıktır ama. Sisteminizi detaylı belirtebilir misiniz?

Ayarlardan donanım hızlandırmasını açın. Yüksek ihtimalle açıktır ama. Sisteminizi detaylı belirtebilir misiniz?

Hocam sorunun kaynağını buldum. CPU Z ile RAM'lerin her bir slotu 533 MHz çalışıyor. 2X = 1066 RAM'lerin toplam frekansı 3200 MHz olması gerek.

CPU-Z bellek hızının yarısını gösterir. Bellek hızlarında bir sorun yok. Ayrıca 2X 3200 gibi bir şey yok. Belleklerin en fazla 1066 çalışıyorlar. Bu fikri kafana kim soktuysa unut. Bellek hızlarında sorun yok.

2023-03-08_21-50.png

Tarayıcı oyunları genellikle optimizasyon özürlü oluyorlar. Ayrıca dizüstü bilgisayarlarda, tarayıcılar harici GPU ile çalışmıyor. Bağlantıda önerildiği gibi tarayıcının uygulamasını harici GPU ile çalışacak şekilde ayarlayabilirsin. Ama istikrarlı çalışmayacağını belirteyim. Ayrıca tarayıcıyı sürekli harici GPU'da çalıştırmak verimli değil. Rehber AMD için belirtilmiş ama Nvidia için de geçerli. Windows üzerinden ayarlamak daha mantıklı.

Bu tarayıcı oyunları genellikle kendi uygulamalarını sunuyorlar. O tarz bir uygulama varsa yükleyip onu ekran kartına tanıt.

CPU-Z bellek hızının yarısını gösterir. Bellek hızlarında bir sorun yok. Ayrıca 2X 3200 gibi bir şey yok. Belleklerin en fazla 1066 çalışıyorlar. Bu fikri kafana kim soktuysa unut. Bellek hızlarında sorun yok.

Eki Görüntüle 1694918

Tarayıcı oyunları genellikle optimizasyon özürlü oluyorlar. Ayrıca dizüstü bilgisayarlarda, tarayıcılar harici GPU ile çalışmıyor. Bağlantıda önerildiği gibi tarayıcının uygulamasını harici GPU ile çalışacak şekilde ayarlayabilirsin. Ama istikrarlı çalışmayacağını belirteyim. Ayrıca tarayıcıyı sürekli harici GPU'da çalıştırmak verimli değil. Rehber AMD için belirtilmiş ama NVIDIA için de geçerli. Windows üzerinden ayarlamak daha mantıklı.

Bu tarayıcı oyunları genellikle kendi uygulamalarını sunuyorlar. O tarz bir uygulama varsa yükleyip onu ekran kartına tanıt.

Hocam Google Chrome grafik ayarlarına ekleyip yüksek performans seçeneğini aktifleştirdim. Ama hala kasıyor.

Google Chrome IO oyunlarında aşırı kasıyor. 4 GB RAM'ım var ve kardeşimin bilgisayarındada 4 GB RAM var ve kardeşimin bilgisayarında harici bir ekran kartı bile yok bende var ona rağmen onunki hiçbir şekilde kasmıyor ama benimki oynanılmayacak kadar kasıyor.

Not: Başka tarayıcılarda da denedim sorunun çözümü olmadı. Bu arada bilgisayarcıya format attırmıştım acaba RAM XMP'yi mi açmamış?
Ungoogled chromium deneyin boşta 160mb ram kullanıyor.

Geri
Yukarı