Çözüldü Google Chrome Otomatik Oturum Kapanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HyperNowa

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktan da belirttiğim üzere Google Youtube vb... oturumları Chrome'u kapattığımda otomatik olarak oturum sonlandırılmış oluyor ne yaptıysam sorunu çözemedim. Mozilla explorer gibi tarayıcılarda giriş yaptıktan sonra tarayıcıları kapatıp yeniden açtığımda oturum açık yani otomatik kapatılmamış oluyor yani sürekli açık halde duruyor. Google Chrome'da ise Google hesabının oturumunu açıktıktan sonra sayfayı kapatmadığım sürece oturum açık kalıyor. Çerezleri ayarları otomatik ayarlı, tarama geçmişini hepsini sildim, ayarları sıfırladım, silip defalarca yeniden kurdum ama bir çözüm olmadı. ve son olarak Chrome'un yazılım kaldırma aracını da denedim Ccleaner yok deep freeze yok.

Bu sorunun çözümü yok mu acaba? Böyle devam ederse yoksa bundan sonra Google Chrome kullanamayacağım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Not: Resim 1 ve 2 de örnekleri mevcut.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Google Chrome kullanıyorum, ancak az önce güncelleme yapmama rağmen oturumların sıfırlanması sorununu çözemedim.

googlesorun.png

Sorun çözülmüştür. Dün itibariyle Chrome yeni sürüm yayınlandı. Teşekkürler Recep Baltaş.

Arkadaşlar herkese selam. Ben de demin aynı problem olmaya başladı. Araştırma yaparken bu sitede de aynı sorunu yaşayan arkadaşların olduğunu gördüm. Chrome ile Gmail ve YouTube oturumu açıyorum ama Chrome'u kapatıp tekrar açtığımda, en son açtığım Gmail ve YouTube oturumu kendiliğinden kapanmış bir vaziyette karşılaşıyordum. Benim Gmail hesabım da 2 adımlı doğrulama olduğu için her chromu kapatıp açtığımda Gmail'i açmaya çalıştığımda telefonuma onay kodu geliyor.

Ben bu sorunu çözdüm arkadaşlar.
Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara ve bundan sonra bu sorunu yaşayan tüm internet kullanıcılarına yardımcı olabilmek için bu siteye üye oldum...

Çözüm...

Şimdi arkadaşlar ben Kali Linux kullanıyorum ve Chrome'u bu işletim sisteminde kullanıyorum. Siz Windows da kullanıyorsanız da hiçbir şey değişmeyecektir.

Şimdi Chrome'u açıyoruz...

• Chrome açıkken sağ üst köşede tarayıcıyı kapatma simgesinin ( X ) hemen bir altında insan şeklinde bir simge var. Şimdi oraya tıklıyoruz.
  • Açılan seçeneklerden "kişileri yönet" seçeneğine tıklıyoruz.
  • Yukarıdaki işlemden sonra Chrome bize ufak yeni bir sayfa gibi bir yer açtı.
  • Açılan sayfada insan simgesine benzer bir simge var ve altında " siz " yazıyor.
  • Şimdi fare ile insan resmine benzeyen resmin sağ köşesine geliyoruz ve 3 nokta çıkıyor.
  • 3 noktaya tıklıyoruz " bu kişiyi kaldır diyoruz "
  • Başka kişiler de varsa onları da kaldırıyoruz.
  • Tarayıcımız tekrar ilk günkü gibi sıfırlanıyor. Sonra Gmail ile giriş yapıyoruz
  • Gmail'imiz açıldıktan sonra tarayıcıyı komple kapatıyoruz.
  • Sonra yeniden Chrome tarayıcısını açıyoruz ve en son açtığımız oturum kapanmamış...
Belki bir daha bu siteye gelemeyebilirim arkadaşlar. Sadece insanlara yardım edebilmek için üye oldum. Ben YouTube'da hack videoları paylaşan biriyim... Eğer ki hack ile ilgilenen arkadaşlar varsa kanalıma abone olsunlar. Eğitici ve bilgilendirici videolarla, kendi çapımda insanlara bir şeyler öğretiyorum. Aşağıda kanalımın ismi ve kanalımın URL adresi var. Videolarıma bakabiilirsiniz.

Kanalımın ismi "teknoloji ve savunma".

Teknoloji ve savunma

İyi akşamlar...

Başlıktan da belirttiğim üzere Google Youtube vb... oturumları Chrome'u kapattığımda otomatik olarak oturum sonlandırılmış oluyor ne yaptıysam sorunu çözemedim. Mozilla explorer gibi tarayıcılarda giriş yaptıktan sonra tarayıcıları kapatıp yeniden açtığımda oturum açık yani otomatik kapatılmamış oluyor yani sürekli açık halde duruyor. Google Chrome'da ise Google hesabının oturumunu açıktıktan sonra sayfayı kapatmadığım sürece oturum açık kalıyor. Çerezleri ayarları otomatik ayarlı, tarama geçmişini hepsini sildim, ayarları sıfırladım, silip defalarca yeniden kurdum ama bir çözüm olmadı. ve son olarak Chrome'un yazılım kaldırma aracını da denedim Ccleaner yok deep freeze yok.

Bu sorunun çözümü yok mu acaba? Böyle devam ederse yoksa bundan sonra Google Chrome kullanamayacağım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Not: Resim 1 ve 2 de örnekleri mevcut.

Eki Görüntüle 278690 Eki Görüntüle 278691
Tarayıcıda sağ üst köşede üç nokta var orayı aç ayarlara gir gizlilik ve güvenlik bölümüne gel oradan çerezlere tıkla "Tüm pencereler kapatıldığında çerezleri ve site verilerini temizleme" kapalı duruma getir. Sorun çözülür..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı