Google farklı ülkeden reklamlar karşıma çıkıyor

D4N1EL

Centipat
Öncelikle iyi akşamlar.
Yaklaşık son 5 gündür Endonezya'dan reklamlar karşıma çıkmaya başladı, Google'a girdiğimde sol altta Endonezya gözüküyordu. Hatırlamadığım birkaç ayar yaptıktan sonra Türkiye yazmaya başladı fakat yabancı reklamlar gelmeye devam etti ve ne zaman gizli Google sekmesi açsam sol altta yine Endonezya gözüküyor.
Kaynağı ne diye soracak olursanız babam işi dolayısıyla fake GPS kullanabiliyor (benim telefonumu da alabiliyor), sorunun oradan başladığını düşünüyorum. Telefondan Google'a bilgiler geçmiş olabilir.
Velhasıl kelam, yardım istiyorum, Trendyol reklamı görsem şükredecek durumdayım. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun ayarlarından "Google" sekmesine girip reklam kimliğini sıfırlarsan sorunun çözülecektir. Yani reklam kimliği sıfırlanacağı için yeni bir reklam kimliği oluşacak sıfırlama işleminden sonra ne araştırırsan o ürün veya kelime ile ilgili reklam görmeye başlarsın.

Telefonun ayarlarından "Google" sekmesine girip reklam kimliğini sıfırlarsan sorunun çözülecektir. Yani reklam kimliği sıfırlanacağı için yeni bir reklam kimliği oluşacak sıfırlama işleminden sonra ne araştırırsan o ürün veya kelime ile ilgili reklam görmeye başlarsın.

Yaptım fakat sorunum devam ediyor. Google'da Endonezya olarak görünmeye dolayısıyla Endonezya reklamları almaya devam ediyorum. Benim Google'ımdan Endonezya'yı silmem gerek sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı