Google Fotoğraflar kullanılmalı mı?

Wolnac

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Samsung S20 FE kullanıyorum ve bu telefona geçtiğim zamandan sonra hep telefonun kendi galeri uygulamasını kullandım. Daha sonra fark ettim ki Google Fotoğraflar da bir yandan kullanılıyor telefonda ve 15GB'lık yedek hakkım dolmak üzereymiş. Hatta bazı galeriden sildiğim veya güvenli klasörüme attığım fotoğraflar Google Fotoğraflar'dan silinmemiş. Sizce ne yapmalıyım hangi uygulamayı kullanmalıyım veya Google Fotoğraflar'ı nasıl kapatabilirim? Google foroğrafları kapatırsam vb. benim cihazımdaki galerideki fotoğraflar silinir mi?

Son düzenleme:
Ben Xiaomi'nin normal galerisini bile kullanmıyorum artık. Google Fotoğraflar da güzel güzel yedekliyorum. Şuan 45GB oldu sanırım her ay 5.79TL'ye 100GB alıyorum. Yedekleme için iyi bir servis. Google Fotoğraflardan silince benim galerimden de siliniyordu dikkat edin. İsterseniz yedekleyin her şeyi PC'ye ya da başka bir şeye sonrasında Google Fotoğraflardan silin, programı da kaldırın kafanız rahatlar. Yedeklemek istiyorsanız da öneririm Google'ı.

Google fotoğrafları kapatırsam vb. benim cihazımdaki galerideki fotoğraflar silinir mi?
Silinmez.

Ben Xiaomi'nin normal galerisini bile kullanmıyorum artık. Google Fotoğraflar da güzel güzel yedekliyorum. Şuan 45GB oldu sanırım her ay 5.79TL'ye 100GB alıyorum. Yedekleme için iyi bir servis. Google Fotoğraflardan silince benim galerimden de siliniyordu dikkat edin.
Bende silinmiyor. ?

Büyük ihtimal otomatik senkronizasyon açıktır. Google fotoğraflarda ayarlardan kapatabilmen lazım. Ayriyeten kapatırsan telefondaki fotoğraflar silinmez.

Arkadaşlar selam, Samsung S20 FE kullanıyorum ve bu telefona geçtiğim zamandan sonra hep telefonun kendi galeri uygulamasını kullandım. Daha sonra fark ettim ki Google Fotoğraflar da bir yandan kullanılıyor telefonda ve 15GB'lık yedek hakkım dolmak üzereymiş. Hatta bazı medyadan sildiğim veya güvenli klasörüme attığım fotoğraflar Google Fotoğraflar'dan silinmemiş. Sizce ne yapmalıyım hangi uygulamayı kullanmalıyım veya Google Fotoğraflar'ı nasıl kapatabilirim? Google foroğrafları kapatırsam vb. benim cihazımdaki galerideki fotoğraflar silinir mi?

Yıllardır g fotoları kullanıyorum oraya yüklendikten sonra telefondan siliyorum, eğer kullanmak istemiyorsanız ve fotoğraflarınız telefonda duruyorsa hesabınızı kapatırsanız bir şey olmaz ama g fotoğraflara yükleyip yer açmak için telden sildiyseniz onlar artık g fotoğraflar hesabınızdadır. Hesabı silmediğiniz sürece orada olacaklardır. Ayrıca ücretleri çok uygun kullanabilirsiniz.

10 Yıldan fazladır Pc'ye yedek alırım, ne olur ne olmaz mail hesabım silinir başına bir iş gelir, 40..000 Foto-video heba olur diye kimseciklere güvenemiyorum.
Belki de HDD bozulacak? SD Kart'a yedek almak da aynı olay yani kırılacak bir şey ama izinsiz silinmez Google hesabı ve 30 gün içinde geri açabilirsin.

Geri
Yukarı