Google Fotoğraflar'dan galeriye aktarma

Hayır JSON'ları silin gitsin.

Ama emin olamıyorum ya bir resim silinir diyr mesela şöyle örnek. JPG145 örnek. JSON145 böyle yan yana bazıları aynısının kopyası ama bazen üst üste değişik değişik isimlerde 2-3 JSON dosyası geliyor ya da aynı isimde JPG dosyası olmuyor JSON dosyanın anlatabildim mi bilmiyorum.

Hocam tarayıcıdan şu linke girin:
Sign in - Google Accounts

Tüm seçimleri iptal et tuşuna basıp aşağı inin ve Fotoğraflar'ı seçin. Sonraki adım deyin.
Eki Görüntüle 1799101

Burası benim seçtiğim gibi olsun. 50GB seçmemin sebebi, dosyanız kaç GB ise ona göre paket yapması için. Yani sallıyorum 17GB fotoğrafınız var, 50GB dosya gelmiyor. 17 geliyor yine. Ama mesela dosya boyutunu 2GB seçseniz ve 10GB fotoğrafınız olsa size 5x2GB dosya indirme linki verecek, parçalayacak yani. Uğraş olmasın diye 50 seçin ki tekte indirsin.

Sonra da Dışa aktarma oluştur butonuna basın. Muhtemelen birkaç saat içinde size fotoğraflarınızın indirme linki mail olarak gönderilecek. Oradan indirebilirsiniz. İndirdikleriniz zaten indireceğiniz cihazda olur. Oradan sonra ne yapacağınız size kalmış.
Hocam bu yöntem Google hesabındaki verileri silip mi dosyaya ekliyor yoksa kopyalama niyetinde mi yapıyor?

Çok iyi o halde, dedim Google hesabındaki verileri dışa aktarırken kopyalama olmadan aktaracak. Sonrasında tekrar dışa aktarmak istediğimizde tamamen hepsi silinmiş olurdu, taşıma yapacağını sanmıştım yani. Teşekkürler 🙏

Geri
Yukarı