Google indirme hızı çok düşük

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
Arkadaşlar normalde internetim 16Mbps ve genel olarak da çoğu indirme yaptığım (Steam, Epic, vb.) sitelerde 16Mbps indirme hızı alabiliyorum fakat nedense Google'dan ne indirmeye kalkarsam 100KB/s gibi komik bir hız veriyor, bu neden kaynaklı olabilir?
(Siteden siteye kaynaklı değil, her sitede aynı hız)

Dosya Ekleri

• İndirilenler - Google Chrome 4.03.2021 18_19_15 (2).png
    İndirilenler - Google Chrome 4.03.2021 18_19_15 (2).png
    6,4 KB · Görüntüleme: 58
Aynı sorun bende de var Drive mega gibi sitelerde bu sorun yok IDM kullanırsanız geçiyor.

Arkadaşlar normalde internetim 16Mbps ve genel olarak da çoğu indirme yaptığım (Steam, Epic, vb.) sitelerde 16Mbps indirme hızı alabiliyorum fakat nedense Google'dan ne indirmeye kalkarsam 100KB/s gibi komik bir hız veriyor, bu neden kaynaklı olabilir?
(Siteden siteye kaynaklı değil, her sitede aynı hız)
Dosya indirdiğin konum önemli.
Steam tabi hızlı olacak ama gidip de Turbobit'ten falan indirirsen normal.

O indirdiğin dosyanın seed hızı ile alakalı. Eğer hepsinde böyle bir durum yoksa dert etmeyin.
Ne kadar şey indirdiysem hepsinde böyle ister 1gb dosya olsun ister 5mb tüm sitelerde aynı hız ile indirme yapıyor
Dosya indirdiğin konum önemli.
Steam tabi hızlı olacak ama gidip de Turbobit'ten falan indirirsen normal.
Dediğim gibi belirli bir site değil ya hangi siteye girersem giriyim hepsinde aynı hız

Ayarlar > internet > bağdaştırıcı ayarları > ağını bul ve sağa tıkla > özellikler > IPv4 protkolunu bul ve tıkla, sonra CMD açıp ipconfig all yaz ve ipni bul ve kopyala sonra önceki yere geri dön ve ipni yaz ve geri kalan ayarları ipconfig yazdığın CMD penceresinden bulup yaz daha sonra DNS kısmına geldiğinde DNS'i 1.1.1.1 yap ve 2ncil DNS'i 8.8.8.8 yap bu tür DNS'leri internette bulabilirsin olmazsa zorlama :/ ben de 16Mbit'ken 8 alıyordum yaptım düzeldi.

Tahminim sorun bu şekilde:
İnternet sıkıntılı yavaş olabilir.
Bilgisayarınızda alan biraz ya da kalmadığı için.
Web sitesinden kaynaklı olabilir.

Tahminim sorun bu şekilde:
İnternet sıkıntılı yavaş olabilir.
Bilgisayarınızda alan biraz ya da kalmadığı için.
Web sitesinden kaynaklı olabilir.
Web sitesinden kaynaklı değil eminim ister Google Drive olsun ister en dandik server hepsi bu hızda.
PC'de 750GB boş yer var
İnternet Google'da indirme dışında her şeyde gayet hızlı

Yeni konular

Geri
Yukarı