Rehber Google Play Developer hesabı nasıl iade edilir?

turker tt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bu konuda çok fazla araştırma yaptım ama hiçbir forumda çözüm bulamadım. Bir arkadaş sağ olsun yardım etti. Bu durumu yaşayan mutlaka başkaları da vardır, onlara yardım etmek amaçlı açtım bu konuyu.

Oyun-uygulama yayınlamak için Google Play Developer hesabı aldınız ancak iade etmek istiyorsunuz veya yaşınız tutmadı, ailenizden birinin üzerine açmak istiyorsunuz. Çözüm basit, eğer yaşınız yetmediği için hesabınız red yediyse zaten iadeyi direkt yapıyorlar. Hesabınıza geçmesi bir kaç gün sürebilir. Peki kendi isteğimizle hesabı silip iade almak istiyoruz ne yapmalıyız?

Linke gidiyoruz ve formu eksiksiz dolduruyoruz. Uygulama paket adı kısmına uygulamanız var ise paket adınızı girin fakat yoksa İngilizce olarak bir uygulama yayınlamadığınızı yazın. Formu gönderdikten sonra bekleyin, Google sizi bilgilendirecektir. Registration or account issues - Play Console Help

Not: Eğer aynı geliştirici ismiyle yeni bir hesap açacaksanız eski hesabı silmeden önce geliştirici sayfasından ismi değiştirin. Ne olur ne olmaz belki aynı ismi yeni hesabınızda kullandırtmayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı