Google Play ödeme iptalim onaylandı fakat paramı iade etmiyorlar

SYS CYCLE

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba 11 Kasım 2022 tarihinde Shadow Fight 2 Special Edition adlı oyunu satın aldım, cihazımda çalışmadığı için 10 dakika geçmeden Google Play uygulaması üzerinden ödeme iptali gerçekleştirdim, ödeme iptalinin onaylandığını mail ile bildirdiler. Birkaç gün geçtikten sonra para hesabıma iade edilmedi. Ben de Google Play destek sayfasına mail attım GPA. Numarasını verdim, aynen şu şekilde bir mail atıldı.

"Merhaba Değerli Müşterimiz,
Google Destek Ekibi ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. İsmim Ozan, bugün size ben yardımcı olmaya çalışacağım.
Bize ulaştığınız formda onaylanan GPA.****-****-****-***** işlem kimlik numaralı geri ödemenizin 11 Kasım 2022 tarihinden beri hesabınıza geçmediğini belirttiğinizi görmekteyim.
Bu sipariş ücret tarafımıza geçmeden iptal edilmiştir. Ayrıntıları Redirecting... adresinde onaylayabilirsiniz.
İlgili tutar, ekstrenizde görünmeye devam edebilir, ancak bu yalnızca yetkilendirme amaçlıdır. Bu tutar, 1-14 iş günü içinde hesabınızdan kaldırılacaktır.

Son etkileşimimizden sonraki 48 saat içinde e-posta ile kısa bir anket alacaksınız. Bugünkü etkileşimimiz ve genel olarak Google Destek deneyiminiz hakkındaki görüşlerinizi öğrenmek isteriz.
Teşekkürler!
Ozan
Google Destek Ekibi"

Destek çok rahat yazıyor ne de olsa benim param gitti. Şu an bir mail daha gönderdim. Paramı hesabıma iade etmeyecekseniz elimden aldığınız oyunumu geri verin, mesajını ilettim. Konu çok uzun oldu farkındayım, fakat daha önce başına gelen biri oldu mu diye merak ediyorum. Çünkü oyun ya da param iade edilmezse Tüketici Haklarına başvuracağım.

Öncelikle merhaba 11 Kasım 2022 tarihinde Shadow Fight 2 Special Edition adlı oyunu satın aldım, cihazımda çalışmadığı için 10 dakika geçmeden Google Play uygulaması üzerinden ödeme iptali gerçekleştirdim, ödeme iptalinin onaylandığını mail ile bildirdiler. Birkaç gün geçtikten sonra para hesabıma iade edilmedi. Ben de Google Play destek sayfasına mail attım GPA. Numarasını verdim, aynen şu şekilde bir mail atıldı.

Google Destek Ekibi ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. İsmim Ozan, bugün size ben yardımcı olmaya çalışacağım.
Bize ulaştığınız formda onaylanan GPA.****-****-****-***** işlem kimlik numaralı geri ödemenizin 11 Kasım 2022 tarihinden beri hesabınıza geçmediğini belirttiğinizi görmekteyim.
Bu sipariş ücret tarafımıza geçmeden iptal edilmiştir. Ayrıntıları Redirecting... adresinde onaylayabilirsiniz.
İlgili tutar, ekstrenizde görünmeye devam edebilir, ancak bu yalnızca yetkilendirme amaçlıdır. Bu tutar, 1-14 iş günü içinde hesabınızdan kaldırılacaktır.

Son etkileşimimizden sonraki 48 saat içinde e-posta ile kısa bir anket alacaksınız. Bugünkü etkileşimimiz ve genel olarak Google Destek deneyiminiz hakkındaki görüşlerinizi öğrenmek isteriz.
Teşekkürler!
Ozan
Google Destek Ekibi"

Destek çok rahat yazıyor ne de olsa benim param gitti. Şu an bir mail daha gönderdim. Paramı hesabıma iade etmeyecekseniz elimden aldığınız oyunumu geri verin, mesajını ilettim. Konu çok uzun oldu farkındayım, fakat daha önce başına gelen biri oldu mu diye merak ediyorum. Çünkü oyun ya da param iade edilmezse Tüketici Haklarına başvuracağım.
Bankanıza yazın.

Öncelikle merhaba 11 Kasım 2022 tarihinde Shadow fight 2 Special Edition adlı oyunu satın aldım, cihazımda çalışmadığı için 10 dakika geçmeden Google Play uygulaması üzerinden ödeme iptali gerçekleştirdim, ödeme iptalinin onaylandığını mail ile bildirdiler. Birkaç gün geçtikten sonra para hesabıma iade edilmedi. Ben de Google Play destek sayfasına mail attım gpa. Numarasını verdim, aynen şu şekilde bir mail atıldı.

"merhaba değerli müşterimiz,
Google destek ekibi ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. İsmim ozan, bugün size ben yardımcı olmaya çalışacağım.
Bize ulaştığınız formda onaylanan gpa.****-****-****-***** işlem kimlik numaralı geri ödemenizin 11 Kasım 2022 tarihinden beri hesabınıza geçmediğini belirttiğinizi görmekteyim.
ilgili tutar, ekstrenizde görünmeye devam edebilir, ancak bu yalnızca yetkilendirme amaçlıdır. Bu tutar, 1-14 iş günü içinde hesabınızdan kaldırılacaktır.

Son etkileşimimizden sonraki 48 saat içinde e-posta ile kısa bir anket alacaksınız. Bugünkü etkileşimimiz ve genel olarak Google destek deneyiminiz hakkındaki görüşlerinizi öğrenmek isteriz.
Teşekkürler!
Ozan.
Google destek ekibi"

Destek çok rahat yazıyor ne de olsa benim param gitti. Şu an bir mail daha gönderdim. Paramı hesabıma iade etmeyecekseniz elimden aldığınız oyunumu geri verin, mesajını ilettim. Konu çok uzun oldu farkındayım, fakat daha önce başına gelen biri oldu mu diye merak ediyorum. Çünkü oyun ya da param iade edilmezse tüketici haklarına başvuracağım.

Banka kaynaklı gecikme olabilir. 1 hafta içerisinde para hesabınıza gelecektir.

Teşekkürler!
Ozan
Google Destek Ekibi"

Google Playin demek istediği para ellerine geçmeden sipariş iptal edilmiştir diyor.
Sıkıntı büyük ihtimal bankanızda, parayı geç alıyor olabilir.

Play Store'de anında iade edince parada 1 kuruş eksik olarak anında iase ediliyor. Beklemek bile hata olmuş. Ödeme yaptığınız kartın müşteri hizmetlerine de haberdar edin konuyu.

Bu Shadow Fight 2 S.E. 5TL değilmi? bankanız küçük miktar paraları bilerek geç gönderiyor olabilir bence. Bana hep oluyor.
17,99 TL

Banka kaynaklı gecikme olabilir. 1 hafta içerisinde para hesabınıza gelecektir.

11 Kasım tarihinden beri beklemekteyim fakat hiçbir olmulu sonuç yok¿

Play Store'de anında iade edince parada 1 kuruş eksik olarak anında iase ediliyor. Beklemek bile hata olmuş. Ödeme yaptığınız kartın müşteri hizmetlerine de haberdar edin konuyu.

Bana başta ödeme iptalinin kabul edileceği söylendi. Fakat benim araştırmam ile ortaya çıktı, yani yazmasam hiçbir şey yapmayacaklar.

Bu sefer de Ziraat Bankası ile iletişime geçemiyorum. Bunların derdi ne?

Screenshot_20221120_205534_com.chrome.dev.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı