Google'a 4 milyar euro ceza kesildi!

Makaleler
45
Google, Fotoğraflar uygulamasına değişik yapmış. 4 milyar euro ceza yedikten sonra düzenlemiş. AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı'na kadar gitmiş olay.

Sosyal ağlar, özellikle Facebook ve Twitter, genellikle dezenformasyon ve nefret söylemiyle mücadele etmemekle suçlanıyor. Temmuz ayında Avrupa Parlamentosu, büyük çevrimiçi şirketleri dezenformasyonla bağlantılı riskleri azaltmaya ve küresel cirolarının yüzde altısına kadar para cezasıyla karşı karşıya kalmaya zorlayan bir Dijital Hizmetler Yasası'nı kabul ederek yürürlüğe koydu.

Avrupa Parlamentosu; ABD kökenli Google, Apple, Microsoft, Amazon vb. gibi şirketlerin haksız rekabet konusundan dolayı da ceza da kesildi. Bir de tam bilmiyorum ama rekabet bozmak, vergi kaçırmak iddiaları ile suçlanıyor. Ve dediğim gibi 4 milyar euro ceza kesildi.

Mesela Google'a haksız rekabet yapıyorsun diye ceza kesiyor. Neden ceza kesersin ki? Pazar payı ondaysa bunun suçu ne?

Rekabet haksızlığı bana saçma geliyor. Tabii bu şahsi fikrim ve bunun hakkında tam bir bilgim yok. Yaparsa yapar hesabı düşünmek nasıl olur? Zaten adamlara çerez parası geliyor.

Teknoloji devi olan Google veri merkezi bize sadece 2 TB veriyor. Neden bu kadar az kapasiteleri az? NAS depolama daha iyi midir?

Google'a sürekli ceza kesiliyor, Google için çerez parası da hâlâ niye kesildiğini de anlayamadım.
TikTok'a neden kesilmiyor anlamadım. Telefon kapalıyken bile telefonu dinleyen bir uygulama, bu verileri sonra da Çin hükümetine satıyor. Hiçbir garanti olmadan. Google garanti veriyor en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı