Google'dan gelen "Bazı kayıtlı şifreleriniz internette bulundu" maili gerçek mi?

genjutsu

Centipat
Daha fazla  
Bugün böyle bir mail geldi haveibeenpwned sitesinden kontrol ettiğimde younow isimli uygulama 2019 yılında bilgileri çaldırmış ve bu bilgiler Darkweb'de satışa çıkmış. Ben bu uygulamayı hatırlamıyorum bile 2019'da olan bir olayın maili neden yeni gelmiş olabilir? Google'dan gelen mailde şifrelerimi değiştirmem için buton bırakmış ama girince tekrar giriş yapmamı istiyor. Açıkçası güvenemedim mailin korsan olmadığına nasıl bir yol izlemem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün böyle bir mail geldi haveibeenpwned sitesinden kontrol ettiğimde younow isimli uygulama 2019 yılında bilgileri çaldırmış ve bu bilgiler Darkweb'de satışa çıkmış. Ben bu uygulamayı hatırlamıyorum bile 2019'da olan bir olayın maili neden yeni gelmiş olabilir? Google'dan gelen mailde şifrelerimi değiştirmem için buton bırakmış ama girince tekrar giriş yapmamı istiyor. Açıkçası güvenemedim mailin korsan olmadığına nasıl bir yol izlemem gerekir?

Sakın giriş yapmayın. Keşke tıklamasaydınız bile. Can değerin son videosu onla alakalıydı snrm ya da bir önceki.

Sakın giriş yapmayın. Keşke tıklamasaydınız bile. Can değerin son videosu onla alakalıydı snrm ya da bir önceki.

Maildeki linke güvenemediğim için kendim Google destekten şifre yönetimime girdim ve orada da aynı uyarıyı verdi şifreleri değiştirip sorunumu şimdilik çözdüm

Gelen mailin göndericisinin sahte olup olmadığını anlamadan okumayın bile. Son yıllarda hack işlemleri bir hayli arttı.

Mailden ayrı olarak Google'nin kendisinden uyarı bildirimi almıştım mail sahte değil yani ama yine de bunu düşündüğüm için kendi başıma hallettim

Geri
Yukarı