Google'ın Saçma Doğrulaması

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Merhaba arkadaşlar, bu konuda sizlere Google'ın saçma doğrulama sisteminden bahsedeceğim.

Google ile şifresini unuttuğunuz hesaba giriyorsunuz. Sonra telefon doğrulaması ile kod alıyorsunuz. O da yetmiyor bir de e-posta doğrulaması istiyor, hadi onu da geçtik bir de güvenlik sorusu doğrulaması istiyor. Bunu da tamamladık.

Ardından halen bizim olduğumuza inanmıyor ve incelenmesi için başka bir e-posta istiyor. Hadi onu da yaptık halen dönüş yapmıyorlar.

Google bu şekilde ne yapmayı amaçlamaktadır? Google'ın derdi ne?

Daha güzeli var. Unutmuyorsun. Google gibi temel bir şeyin şifresini unutamazsın. Unutmamalısın. Az bile yapıyor. İnsanlar Gmail hesaplarına neler neler bağlıyorlar. Olabildiğince güvenilir olması gerek.
Güvenlik doğrulamasını süs olsun diye koyuyorlar zaten. O hesap ikincil bir hesaptı ama şimdi kaldıramıyorum.

Hmm, çok ilginç. En azından o hesabı kapatsalardı iyiydi. O hesabımda ana hesabım ile ilişkilendirilen bir Adsense hesabı olduğu için Adsense hesabı açamıyorum.

Hayır kapatmazlar. Kapatmazlar çünkü, hesabı geri almanız için sizden istenilen bilgileri bile doğrulayamıyorsunuz. Bilgileri doğrulayamadığınız için, hesabın sahibi de olmuyorsunuz. Hesabın sahibi olmadığınız için, hesabın kapatılmasını da isteyemezsiniz ve kapatılamaz.
Google böyle der yani. :D

Hayır kapatmazlar. Kapatmazlar çünkü, hesabı geri almanız için sizden istenilen bilgileri bile doğrulayamıyorsunuz. Bilgileri doğrulayamadığınız için, hesabın sahibi de olmuyorsunuz. Hesabın sahibi olmadığınız için, hesabın kapatılmasını da isteyemezsiniz ve kapatılamaz.
Google böyle der yani. :D
Konuyu çok iyi okumamışsınız. :)

Hesabı doğrulayamadı isem bana nasıl telefondan kod gelsin ve ben o kod ekranını nasıl geçeyim?

Konuyu çok iyi okumamışsınız. :)

Hesabı doğrulayamadı isem bana nasıl telefondan kod gelsin ve ben o kod ekranını nasıl geçeyim? Çok zekisiniz. 🧐

Ben hesabı geri almanızla ilgili bir şey demedim yalnız orada. Hesabı kapatmazlar mı demişsiniz, ona istinaden söyledim.
Telefon numarasını doğrulamanız bir şeyi değiştirmez hesabı kapatmakla alakalı bir durumda.

Ben hesabı geri almanızla ilgili bir şey demedim yalnız orada. Hesabı kapatmazlar mı demişsiniz, ona istinaden söyledim.
Telefon numarasını doğrulamanız bir şeyi değiştirmez hesabı kapatmakla alakalı bir durumda.
Ama ben hesabı kapatmalarını değil hesabı bana vermelerini istedim. Bu konu böyle uzayıp gider, en iyisi burada bırakalım.

Ama ben hesabı kapatmalarını değil hesabı bana vermelerini istedim. Bu konu böyle uzayıp gider, en iyisi burada bırakalım.

Konu uzayıp gider de, konu sizin konunuz zaten. Fikir almak, yardım almak için konu açıyorsunuz, başka problem yok ki.

En azından o hesabı kapatsalardı iyiydi.

Bu yüzden yazdım yukarıdaki mesajı, başka bir amacım yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı