Gorilla Glass 3 dayanıklılığı yeterli mi?

564300

Decipat
S20 FE kullanıyorum biliyorsunuzdur goriilla glass 3 ile korunuyor. Düşük bir değer ama tırnak çizmelerine karşı vs dayanıklı mıdı?
Ya da yeterli midir?
Telefonumun tek şikayet ettiğim yanı bu ekran koruyucusu olmadan kullanıyorum.
Baktığımda da çizik vs göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GG3 iyidir, eski Nokia 6 telefonumun bataryasını değiştirirken iç ekrana zarar vermiştim, o vesileyle ön camı tamamen temizleyip test etme fırsatı buldum, tüm gücümle çekiçle vurup kıramamıştım.

Üstüne bir de jelatin veya nano cam takar mis gibi kullanırsınız.

GG3 iyidir, eski Nokia 6 telefonumun bataryasını değiştirirken iç ekrana zarar vermiştim, o vesileyle ön camı tamamen temizleyip test etme fırsatı buldum, tüm gücümle çekiçle vurup kıramamıştım.

Üstüne bir de jelatin veya nano cam takar mis gibi kullanırsınız.

Yok ekran koruyucu sevmiyorum.
13 ay önce aldım ilk zamanlar telefona uygulanmış olarak gelen koruyucuyu kullandım ama sonradan sıktı rahatsız etti çıkarttım ekran koruyucu taktım pek hoşuma gitmedi hissiyatı 3 4 aydır ekran koruyucusu yok.

Yok ekran koruyucu sevmiyorum.
13 ay önce aldım ilk zamanlar telefona uygulanmış olarak gelen koruyucuyu kullandım ama sonradan sıktı rahatsız etti çıkarttım ekran koruyucu taktım pek hoşuma gitmedi hissiyatı 3 4 aydır ekran koruyucusu yok.

Gorilla Glass çok sert bir malzeme ama etrafta birçok sert malzeme var. En basitinden seramik, karbon çelik, bazı taşlar, zımpara tozu bu gibi malzemeler bu camları çizebiliyor. Yani kırılmaz cam takmasan bile en azından jelatin olsa iyi olur.

Geri
Yukarı