GoW ve Days Gone oynarken oyun donuyor ve arkada çalışan uygulamalar kapanıyor

yusuf12332111

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci
i
Sadece GoW ve days gonede oluyor oyunu oynarken ortada donuyor ve bilgisayar arkada çalışan ne varsa hepsini kapatıyor.

SSD var ama HDD'de kurulu.

İşlemci: i5-4690
Ekran kartı: GTX 970.
RAM 8 GB.

Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Days Gone'da kronik bir atma problemi vardı zaten ama binde bir oluyordu o daha çok, atıyorum sistemde herhangi bir problem olmamasına rağmen 3/4 saatte bir belki daha uzun süreler sonunda ekran kartı kaynaklı bir hata verip doğrudan masaüstüne atabiliyordu ancak arka plandaki uygulamaların da bir anda hepsinin kapanması bana yetersiz bellek sorunu gibi geldi, üstelik oyun oynarken arka planda bir yığın uygulama açmış gibisiniz (Spotify/Discord vs), bunların hepsi bellekten yediği gibi şahsen daha bugün arka planda hiçbir eklenti vb açık bırakmamama rağmen GoW'da 3 saatin ardından 15GB RAM kullanımı gördüm desem yalan olmaz. Önce bir arkadaki açık işlemleri bir devre dışı bırakmayı deneyin olmadı diğer ihtimaller üzerinde yine kısa değerlendirmelerde bulunabiliriz ama bellek takviyesi şu an için en temel çözüm yöntemlerinden biri gibi görünüyor.

Oyun oynarken arkada söylediğin uygulamalar açıksa kullanılabilir RAM miktarın oldukça düşüyor. Tavsiyem oyunu yalın bir şekilde açman. 8 GB RAM evet yetersiz ancak arkada uygulama çalıştırmayarak biraz sistemine yardımcı olursun, hiç oynanmaz diye bir kural yok 8 GB RAM ile.

Days Gone'da kronik bir atma problemi vardı zaten ama binde bir oluyordu o daha çok, atıyorum sistemde herhangi bir problem olmamasına rağmen 3/4 saatte bir belki daha uzun süreler sonunda ekran kartı kaynaklı bir hata verip doğrudan masaüstüne atabiliyordu ancak arka plandaki uygulamaların da bir anda hepsinin kapanması bana yetersiz bellek sorunu gibi geldi, üstelik oyun oynarken arka planda bir yığın uygulama açmış gibisiniz (Spotify/Discord vs), bunların hepsi bellekten yediği gibi şahsen daha bugün arka planda hiçbir eklenti vb açık bırakmama rağmen GoW'da 3 saatin ardından 15GB RAM kullanımı gördüm desem yalan olmaz. Önce bir arkadaki açık işlemleri bir devre dışı bırakmayı deneyin olmadı diğer ihtimaller üzerinde yine kısa değerlendirmelerde bulunabiliriz ama bellek takviyesi şu an için en temel çözüm yöntemlerinden biri gibi görünüyor.

O zaman yan bilgisayardan 8 GB RAM'i sökeyim öyle oynayayım benim için daha sağlıklı olur arkada hiçbir şey açık olmamasına rağmen dondu yine de.

Geri
Yukarı