Çözüldü GPON'dan gelen CAT6 kabloyu routera bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emo16

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım.
Elimde Huawei AX3 Dual Core Wi-Fi 6 destekleyen var. Ve ana modem olarak ise Türk Telekom ZTE fiber modem var. Benim amacım GPON'dan çıkan CAT6 kabloyu ana modem yerine Huawei AX3'e bağlayıp Wi-Fi 6 teknolojisini daha verimli kullanmak. Denedim bir olmadı aklınızda çözüm çözüm var mı acaba resimde de görüldüğü gibi bunu yapmak istiyorum.

Dosya Ekleri

• indir__01__01__01.png
    indir__01__01__01.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Huawei Router'dan WAN bağlantı tipini PPPoE yapın, VLAN kilmliği değerini 35 girin ve PPPoE kullanıcı adı şifrenizi girin.

PPPoE kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.
Huawei Router'dan WAN bağlantı tipini PPPoE yapın, VLAN kilmliği değerini 35 girin ve PPPoE kullanıcı adı şifrenizi girin.

PPPoE kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Huawei Router'den WAN bağlantı tipini PPPoE yapın, vlan değerini 35 girin ve PPPoE kullanıcı adı şifrenizi girin.

Hangisine 35 yazacağım hocma kimlik kısmına mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230215_190028.jpg
    IMG_20230215_190028.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 41
Hangisine 35 yazacağım hocma kimlik kısmına mi?
Evet.

Şu andaki ayarlarınız doğru, bir tek kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerek.
Ona da Geniş Bant Hesabı ve Şifresi demiş.

Orasi.

Evet.

Şu andaki ayarlarınız doğru, bir tek kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerek.
Ona da geniş bant hesabı ve şifresi demiş.

Orası da tamam hocam tek burası kaldı, hangisi olmalı?

Bir de IPv4 & IPv6 var seçenek.

Dosya Ekleri

• IMG_20230215_190450.jpg
    IMG_20230215_190450.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 35
Orasi.

Orası da tamam hocam tek burası kaldı, hangisi olmalı?

Bir de IPv4 & IPv6 var seçenek.

IPv4 seçin.

IPv6 kullanmak istiyorsanız IPv4 & IPv6 seçebilirsiniz ama TürkNet dışında IPv6 veren ISP yok.

ISP'niz trafında IPv6 desteği olmadan IPv4 & IPv6 seçerseniz de internete bağlanırsınız ama IPv6 çalışmaz.

IPv4 seçin.

IPv6 kullanmak istiyorsanız IPv4 & IPv6 seçebilirsiniz ama TurkNet dışında IPv6 veren ISP yok.

ISP'niz trafında IPv6 desteği olmadan IPv4 & IPv6 seçerseniz de internete bağlanırsınız ama IPv6 çalışmaz.

Hocam ellerinize sağlık var ya uzun zamandır bulamıyorum şunun cevabını, iki Dk'da halletiniz vallahi. Çok sağ olun, forum forum baktım çok. Vallahi teşekkürler, oldu.

Hocam son sorum. Modem Wi-Fi 6 destekliyor, bu şekilde Wi-Fi 6 özelliğini kullanıyor oluyor muyum peki? Router da iken evet aktif idi.

Hocam son sorum. Modem Wi-Fi 6 destekliyor, bu şekilde Wi-Fi 6 özelliğini kullanıyor oluyor muyum peki? Router da iken evet aktif idi.

Kullanabilirsiniz. Bunun Wi-Fi özelliklerinde herhangi bir etkisi olmaması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı