GPU aygıt örneği askıya alınmış hatası ve bilgisayarın kapanması

StsN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim sorunum biraz tuhaf. Bu sorun ilk olarak Bannerlord oyununu oynarken birden bilgisayarın kapanmasıyla başladı sorun daha sonra konuda belirttiğim hata ile devam etti. "GPU aygıt örneği askıya alınmış " şeklinde. Bu hatayı oyuna girdikten sonra, yarım saat içinde alıp durdum ve her defasında hatayı verip masaüstüne attı. Masaüstüne attıktan 1 dk sonra laptop fanları son devirde çalışmaya başlıyor ve 10 saniye geçmeden bilgisayar direkt kapanıyor. Diğer oynadığım oyunları da oynayamaz oldum, artık hepsinde hata verip masaüstüne atıyor ve aynı şekil de fanlar son devirde çalışıp bilgisayar kendini kapatıyor. Format attım, DDU yazılımı ile güncel ekran kartı Driver'ını tekrar kurdum. Isıdan dolayı olabileceğini düşünüp termal macun yeniledim ve fan temizliğini yaptım ama nafile hiçbir şekilde sorun düzelmedi. Alt tarafa sistemi atıyorum sorunu bilen veya önerisi olan arkadaşlar olursa yardımcı olursanız sevinirim.
Monster Tulpar T7 v13.1.
i7 7700HQ.
GTX 1060 6 GB.
16 GB DDR4 RAM.
Windows 10 64 Bit 1909 sürüm.

Arkadaşım hatanın birebir aynısı ile karşı karşıyayım herhangi bir çözüm bulamadım problem birebir aynısı format attım olmadı güncellemeri yaptım ekran kartını kaldırdım yükledim yapmadığım tek BIOS güncellemesi kaldı çözüm varsa aydınlatın lütfen.
Sager NP7856
İ7 8750H
RTX 2060 6 GB
16GB DDR4 RAM
Windows 10 64 Bit

Masaüstü bilgisayarımda Resident Evil 7 oynarken karşılaştığım bir hatadır kendisi. Ekran kartım 980 Ti, sıcaklık problemi yok. MSI Afterburner ile oyun içinde takip yaparsam belirli bir süre sonra oyunların çökmesi sorunu ile oluşmaya başladı. Sonrasında bende Afterburner'in Driver ile çakışması yüzünden olduğunu düşündüm. Windows'u son sürüme güncelledim, nafile. Bende Afterburner kullanmam olur biter diye düşündüm. Şimdilerde sizin başlıkta belirtmiş olduğunuz hatayı almaktayım. Oyun açıldıktan yaklaşık 2 ya da 3 saat sonra bu hatayı alıyorum. Başka şekilde oyunların çökmesi durumları da söz konusu. Size kendi çıkarımım olarak şunu söyleyebilirim, ya Driver kaynaklı bir buffer dolması veya benzeri birim durum söz konusu ve bu olay olunca çakışma oluyor, ya da üzgünüm ki GPU'larımız ölmek üzere.
Not=konuyla çok alakası olmasa da Teknoseyir editörlerinden Levent Pekcan Abimizin de yayında belirli bir süre sonrasında görüntüsü gidiyordu, sebebini bulup çözdü ise ondan yararlanabiliriz. Çözüm bulan varsa yazarsa sevinirim.
2.not=Windows 10 için oyun modu diye bir şey var. Onu kapatıp da test etsek ve deneyimlerimizi birbirimiz ile paylaşsak kötü olmaz.
Çözüm öneriniz ya da sonuçları paylaşmanızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı