Çözüldü GPU clock ve Watt düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

2BorG

Decapat
-> Ryzen 1700.
-> MSI RX 480 Gaming X 8G.
-> 1x8GB RAM.
-> ASUS B350 Prime Plus anakart.
-> Corsair vs600 PSU.
Sistem bileşenlerim yukarıda olduğu gibi olup. Sadece oyunlarda değil aşağıya koyduğum videodaki GPU Watt ve clock değişimleri bilgisayar boşta iken de mevcut. 3 yıldır sistem elimde bugüne kadar böyle bir sıkıntı yaşamazken bir anda son 1 haftadır böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GPU-Z'de böyle.

Dosya Ekleri

• 12.jpg
    12.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 73
Çözüm
Oyunda 200 FPS sınırı var ona takıldığınız için ekran kartınız bazı yerlerde %70 kullanım ile 200 FPS verebiliyor. Bir sorun yok yani.

Alakası yok, tüm oyunlarda her zaman böyle. GPU clock screenshotuna bakarsan boştaki hali öyle.

Sorunu çözdüm. Reddit'te biri termal macun yenilediğinde düzeldiğini yazmış. Denedim, oldu. Ekran kartı termal macununu değiştirdim ve eski haline döndü kart.
Oyunda 200 FPS sınırı var ona takıldığınız için ekran kartınız bazı yerlerde %70 kullanım ile 200 FPS verebiliyor. Bir sorun yok yani.

Alakası yok, tüm oyunlarda her zaman böyle. GPU clock screenshotuna bakarsan boştaki hali öyle.

Sorunu çözdüm. Reddit'te biri termal macun yenilediğinde düzeldiğini yazmış. Denedim, oldu. Ekran kartı termal macununu değiştirdim ve eski haline döndü kart.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı