GPU kullanımı %98 oluyor

Lokimp4

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS GEFORCE RTX 3060 TI DUAL WHITE OC 8GB GDDR6X | Intel Core i5-12400F | ASUS PRIME H610M-K | GOODRAM 512GB PX500 GEN3x4 M.2 NVMe | GOODRAM 16GB (2x8GB) IRDM PRO 3600MHZ | PNY CS900 1TB |
| ASUS TUF GAMING GT301 MID TOWER | ASUS TUF GAMING 550B 550W 80+| Asus TUF Gaming VG279Q1R 27″ 1ms 144Hz | SteelSeries Rival 3 | Corsair Void RGB Elite USB Beyaz | Altec Lansing ALGK8614GR Red Switch |
Meslek
Video Editör.
Merhaba GPU %98 bazen 100 civarında çalışıyor hatta kasada fandan garip bir ses geliyor 5dk sonra normale döndü ses. GPU %98 olması normal mi sebebi ne olabilir?

asdsd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücüleri güncelle, yoksa ekran kartı çok kirlenmiştir fanı çıkartıp kartı temizle, termal macunu değiştir yalnız termal pedlere karışma.

Merhaba GPU %98 bazen 100 civarında çalışıyor hatta kasada fandan garip bir ses geliyor 5dk sonra normale döndü ses. GPU %98 olması normal mi sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 1559165
Hocam yük altında ise evet normal ama görev yöneticisine bakınca vram boşta yani yük altında degil görev yöneticisi yanlış gösteriyor olabilir.Yada gizli bir virüs arkadaşınızda olabilir.

Merhaba dostum cihaz boştayken olan bir durum mu bu?

Evet bir Opera tarayıcı açıktı kasayı yeni açtım yani.

Sürücüleri güncelle, yoksa ekran kartı çok kirlenmiştir fanı çıkartıp kartı temizle, termal macunu değiştir yalnız termal pedlere karışma.

Sürücüler güncel. Kasa bakımını 2 hafta önce detaylı yaptım vidaları kontrolde ettim fanlarda sağlamdı. Sadece macun olayına girmedim oraları sökmedim.

İşlemler kısmından neyin 98 kullandığına bakın.

Dosya Ekleri

• dsads.png
    dsads.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 67
Evet bir Opera tarayıcı açıktı kasayı yeni açtım yani.

Sürücüler güncel. Kasa bakımını 2 hafta önce detaylı yaptım vidaları kontrolde ettim fanlarda sağlamdı. Sadece macun olayına girmedim oraları sökmedim.
Önceki driverinize dönün. Bu sorunu yaşayan çok insan var. Önceki game drivere dönerseniz düzelecektir.

Önceki driverinize dönün. Bu sorunu yaşayan çok insan var. Önceki Game drivere dönerseniz düzelecektir.

Stüdyo driveri kullanıyordum edit işleri ile uğraştığım için şimdi dediğiniz gibi Game drivera geçip bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı