GPU kullanımı nasıl artırılır?

Mustafa Aguş

Kilopat
Daha fazla  
Yukarıda belirttiğim gibi 240Hz monitörüm var LOL'de oyun başı FPS gayet yüksek 3-5 dakika sonra 130-170 arası kalıyor GPU usage ortalama %15-%30 arası ben sabit 240 FPS almak istiyorum bunu nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL maalesef GPU'dan degil CPU'dan güc alan bir oyun, dolayisiyla daha fazla FPS almak icin ya daha iyi bir islemciye ihtiyacin var, ya da oyun ayarlarini daha düsük bir profile alip daha yüksek FPS hedeflemeye.

LoL, GPU kaynaklarını sömüren bir oyun değil. Yüksek GPU kullanımı olmaması normal. FPS'inden memnun değilsen (gayet iyi), işlemciye yüklenmen gerekiyor. Buna da gerek yok. Gereksiz masraf olur.

İşlemcim i7 8700 gayet yeterli olduğunu düşünüyorum
Arkadaşlar fpsim iyi haklısınız fakat 240hz monitörüm var boşa mı gitsin 60-70hz 240 a sabitlemek istiyorum

Yukarıda belirttiğim gibi 240Hz monitörüm var LOL'de oyun başı FPS gayet yüksek 3-5 dakika sonra 130-170 arası kalıyor GPU usage ortalama %15-%30 arası ben sabit 240 FPS almak istiyorum bunu nasıl halledebilirim?

Overclock yapmam iyi olur ama bu konularda uzman değilsen bir uzmana danış.

Biraz yorabilir ama oyunlarda yüksek fps almak istiyorsan bence bir denemelisin
Arkadaş i7 8700 var demiş. Overclock yapamaz.

Başta fpsnin iyi olup sonradan düşmesi ısıyla alakalıdır. Stok soğutucu var muhtemelen sende. Düzgün bir soğutucu alırsan ısınmayı ortadan kaldırır fps artışı sağlarsın diye düşünüyorum.

Lolde oyun başında yüksek olması sonradan düşmesi normal ama ben hem cpu nun hem gpu nun %20 kullanımı olmasından şikayetçiyim diğer oyunlarda %100 kullanıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı