GPU satıp R3 4300GE alınır mı?

YnsCann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu yıl sınav senem olduğu için (YKS) çok fazla bilgisayara oturamayacağımı biliyorum ve kalan parayı da kenara koyup fiyatlar düşünce GPU almam açısından ve günlük işler bazen CS:GO vs için şu anki GPU, CPU satıp APU almayı düşündüm, ama size de bir sormak istedim.
Şuandaki sistemim:
R5 3600
ASRock B450M Steel Legend
Corsair Vengeance RGB Pro white 8x2 3200MHz
Corsair VS550 80+
Corsair Spec 06 RGB white kasa
500 GB M.2(A2000) 500 GB SATA SSD(Ultra 3D)
Aklımdaki fiyat 2300₺ ye ASUS Dual GTX 1060 ve backplate (özel yaptırdım), 1200₺ R5 3600 satıp 1500₺ ye R3 4300GE alacağım 2000₺'yi de 1 yıl falan sonra GPU almayı düşündüm. Sizce mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1060 6 GB olan versiyonsa hiç değmez hocam ama 3GB versiyonsa düşünülebilir çünkü artık VRAM yetersiz gelebiliyor.

1060 6 GB ise kalsın oldukça iyi ama 3GB ise belki evet.

3 GB modeli arkadaşlar bende kararsız kaldım inanınki.

Bence gerek yok. O işlemci gayet yeterli. Onun yerine ekran kartını satıp bütçenize uygun 2. el bakabilirsiniz. Bir de kasanız ve özel yapımınız gayet hoş.

3 GB modeli arkadaşlar bende kararsız kaldım inanınki.
Bu devirde 3GB VRAM yetersiz geliyor hocam, isterseniz yenileyin çünkü stoklar kendine gelince RX 5500 XT tarzı kartlar alabilirsiniz hem VRAM bakımından yeterli olur hem de işiniz görülür.

Oyunlardaki FPS değerinden memnun musunuz?

Evet memnunum şu anda fakat VRAM ve mimari açıdan yeni olmasını düşündüm.

Bence gerek yok. O işlemci gayet yeterli. Onun yerine ekran kartını satıp bütçenize uygun 2. el bakabilirsiniz. Bir de kasanız ve özel yapımınız gayet hoş.

Beğenmenize sevindim, teşekkürler. GPU satıp üstüne para ekleyemem sorun o.

Bu devirde 3GB VRAM yetersiz geliyor hocam, isterseniz yenileyin çünkü stoklar kendine gelince RX 5500 XT tarzı kartlar alabilirsiniz hem VRAM bakımından yeterli olur hem de işiniz görülür.

Bende öyle düşündüm ama 4300ge besler miki?

R5 3600 besliyordur her halukarda. İşlemci yerine ekran kartına odaklanın.

R5 3600 besliyordur her halukarda. İşlemci yerine ekran kartına odaklanın.

4300ge diyorum? Ayrıca GPU satarsam şu an almayacağım idaretende olsa kullanmam lazım bilgisayarı ondan APU alma taraftarı idim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…