GPU sıcaklığı oyun esnasında 90 derece

Wrait

Centipat
Arkadaşlar 2 gün önce ısınma sorunu yaşadığım için bilgisayarı açtım fanları temizledim ve termal macun yeniledim fakat ısınma sorununu çözmedim. Bilgisayarda 2 adet fan var 2 egzoz var altında 4 adet soğutucu var fakat oyun oynarken 90 92 derecelere kadar çıkıyor CS:GO oynarken.

Bilgisayar modeli.
Laptop HP Omen serisi GTX 1060 6 GB'i 8. nesil 16 GB RAM 250GB SSD 2TB harddisk mevcut.

Not: HP servisini aradığımda bana bilgisayarınız ısınıyorsa ve FPS düşüyorsa bir de bilgisayarınız kapanıyorsa ısındıkça o zaman sorun var dedi.

Bilgisayarınız 90 dereceye kadar çıkıp FPS kaybı ve ısınmıyorsa sorun yok dedi sizce doğru mu söylüyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 gün önce ısınma sorunu yaşadığım için bilgisayarı açtım fanları temizledim ve termal macun yeniledim fakat ısınma sorununu çözmedim. Bilgisayarda 2 adet fan var 2 egzoz var altında 4 adet soğutucu var fakat oyun oynarken 90 92 derecelere kadar çıkıyor CS:GO oynarken.

Bilgisayar modeli.
Laptop HP Omen serisi GTX 1060 6 GB'i 8. nesil 16 GB RAM 250GB SSD 2TB harddisk mevcut.

Not: HP servisini aradığımda bana bilgisayarınız ısınıyorsa ve FPS düşüyorsa bir de bilgisayarınız kapanıyorsa ısındıkça o zaman sorun var dedi.

Bilgisayarınız 90 dereceye kadar çıkıp FPS kaybı ve ısınmıyorsa sorun yok dedi sizce doğru mu söylüyorlar?
O işlemci için 90 derece normal değil. Laptopunuz'un aldına soğutucu almanız iyi olucaktır.

Soğutucu alamıyor iseniz, buz dolabına koyun (!) 😀. Ya da servise başvurmayı deneyebilirsiniz.

Garantisi bittiyse, işlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenilemenizi öneririm. Fan temizliği zaten şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı