GPU Tweak II Mavi Ekran Hatası

Qapross

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bütün Technopat Ailesi'ne iyi günler, sizlere yaşadığım sorundan bahsedeceğim. Ben ASUS GTX 560 kullanıyorum ekran kartımın sürekli yüksek devirde, yüksek sesle çalışmasından rahatsız oluyorum. Bütün güncellemeleri kontrol ettim, GPU Tweak II'de de bütün driverlarımı güncel tutuyorum lakin fan speed, silent mode gibi ayarları kullanıma soktuğumda mavi ekran alıyorum ve bilgisayarım restart olup tekrar açılıyor. Bunun haricinde oyunda hiçbir sorunum yok, değerlere baktığımda yüksek grafiklerde girdiğim oyunlarda ekran kartım 60°C'de oynayabiliyorum. Fakat boşta 40°C ve yüksek devirde çalışıyor. Bu sorunu çözmeme yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende de AMD Radeon RX550 var ve AMD Catalyst'i yükleyince mavi ekran alıyordum. Özellikle fan ayarlaması yapmak istediğimde bir müddet çalışıyor ancak bir zaman sonra yeniden başlatıyordu. Ben de Windows'un kendi sürücüsü ile çözdüm. Catalyst'i silin ve Radeon yazılımını silin. Aygıt yöneticisinden de sürücüyü kaldırın, Windows'un yüklemesini sağlayın. AMD'nin sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Isınmayı kafanıza akmayın 0 dB teknolojisinden kritik bir eşik belirlemişler 56-57 derece gibi bir sayı. O geçtiğinden fan devreye giriyor.

Geri
Yukarı