GPU Z bilgileri farklı gösteriyor

Başka bir konu açıp, bütçeyi söylerseniz daha detaylı yardımcı olabilirim.
Hangi oyunları oynayacağını bağlı açıkçası.
O kart da 4 GB işleyemeyecek zaten, öylesine koymuşlar 4 GB ibaresini.

240 Watt PC o yüzden sınırlı tercih yapabiliyorum GT 730 ve R7 240'ın 4 GB olanlarını düşünüyorum.
GTA'yı düşük ayarlarda eski ekran kartım olan GT 730 2 GB da oynayabiliyordum ama o yandığı için buna geçtim ve bunda ise yüksek ayarlarda kasmıyor ama harita yüklenmiyor çok hızlanınca boşlukda sürüyorum. Bunun işlemciyle bir ilgisi olabilme ihtimali var mıdır yoksa tamamen ekran kartıyla ilgili midir?

240 Watt PC o yüzden sınırlı tercih yapabiliyorum GT 730 ve R7 240'ın 4 GB olanlarını düşünüyorum.
GTA'yı düşük ayarlarda eski ekran kartım olan GT 730 2 GB da oynayabiliyordum ama o yandığı için buna geçtim ve bunda ise yüksek ayarlarda kasmıyor ama harita yüklenmiyor çok hızlanınca boşlukda sürüyorum. Bunun işlemciyle bir ilgisi olabilme ihtimali var mıdır yoksa tamamen ekran kartıyla ilgili midir?
Dokular falan kayboluyorsa bu HDD ile ilgili de olabilir, İşlemciyle de.
İşlemci 2 Çekirdekli ise bu sorun işlemciden kaynaklanıyor olabilir.
HDD'nin RPM değeri düşük ise olabilir.
Yok, önceki Ekran kartımla oynarken bir sorun yoktu diyorsan büyük ihtimalle ekran kartından kaynaklıdır.

Düzeltme: Hocam eğer Düşük ayarlarda oynarken rahatça oynayabiliyorsanız, ama yüksek ayarlarda doku sorunu oluyorsa ekran kartı kaynaklıdır muhtemelen.

Dokular falan kayboluyorsa bu HDD ile ilgili de olabilir, işlemciyle de.
İşlemci 2 çekirdekli ise bu sorun işlemciden kaynaklanıyor olabilir.
HDD'nin RPM değeri düşük ise olabilir.
Yok, önceki ekran kartımla oynarken bir sorun yoktu diyorsan büyük ihtimalle ekran kartından kaynaklıdır.

Düzeltme: Hocam eğer düşük ayarlarda oynarken rahatça oynayabiliyorsanız, ama yüksek ayarlarda doku sorunu oluyorsa ekran kartı kaynaklıdır muhtemelen.

GTA 5 de ekran kartı ve işlemci kullanımı %100'e çıkıyor.Bu normal midir?

GTA 5 de ekran kartı ve işlemci kullanımı %100'e çıkıyor. Bu normal midir?
Hayır, değil.
İşlemcinin kendini %100 olarak kullanmaması lazım.
Sanırım İşlemciniz Ekran kartını beslerken yoruluyor, üstüne oyun da eklenince %100'e çıkıyor İşlemci kullanımı.

Hayır, değil.
Sanırım işlemciniz ekran kartını beslerken yoruluyor, üstüne oyun da eklenince %100'e çıkıyor işlemci kullanımı.

O zaman işlemci değiştirmeliyim sanırım MSI MS 7592 anakartım var GTA için bir Intel işlemci ne önerirsiniz 600'ü geçmeyecek şekilde.

Peki MSI GT 730 4 GB hakkında ne düşünüyorsun onu alayım mı?

Hayır oda aynı mesela kullanamayor
3024MB'sini kullanabiliyor ya da işliyor.
Hayır, değil.
Sanırım işlemciniz ekran kartını beslerken yoruluyor, üstüne oyun da eklenince %100'e çıkıyor işlemci kullanımı.

GTA 5 için düşük sistemlerin %100 kullanması normaldir sistem yetmediği için sistem her şeyini oyuna harcar bende de Far Cry 3 öyle ekran kartı da yüz işlemcide
Bunda herhangi bir sorun yok o ayarlarda kaldıramadığı içindir acıkcası.

Hayır oda aynı mesela kullanamayor
3024MB'sini kullanabiliyor ya da işliyor.

GTA 5 için düşük sistemlerin %100 kullanması normaldir sistem yetmediği için sistem her şeyini oyuna harcar bende de Far Cry 3 öyle ekran kartı da yüz işlemcide
Bunda herhangi bir sorun yok o ayarlarda kaldıramadığı içindir acıkcası.
Hayır hocam. Tam tersi bu bir sorundur.
Bu sorunla ilgili bir sürü konu var zaten forumda.
Mesela:
O zaman işlemci değiştirmeliyim sanırım MSI MS 7592 anakartım var GTA için bir Intel işlemci ne önerirsiniz 600'ü geçmeyecek şekilde.
Dediğim gibi konu açarsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.
Ayrıca, İşlemci değiştirirseniz büyük ihtimal Güç Kaynağı da değiştirmek zorunda kalacaksınız, ve bu da para demek.
Ekran Kartı fiyatları uçtu zaten dolar yüzünden, şu an ki piyasada sistem toplanmaz, upgrade edilmez.

Geri
Yukarı