Grafik tasarım çalışmalarım

Herhalde örnek alarak çalışma yaptın. Fakat manipülasyon çalışmalarının bazılarında ciddi sorunlar var. Ben grafik tasarım mezunuyum. Bilgim var az buçuk. Mesela dışarıda olması gereken kar adamın sırtında da gözüküyor. Ama adam karlı bölgede değil. Ön kısmı gözükse amenna diyeceğim. Bence bu büyük hata. İlk görselde de adamın ayakları çok garip durmuş sanki zorla ayakta duruyor gibi.

Ve bir de son görselde ışıklandırma hataları var. Yeni başladığın için göz yumulabilir. Fakat dikkat edersen daha güzel sonuçlar ortaya çıkarırsın. Kolay gelsin.
Gülmendeki sebep? Hadi diğerleri neyse farklılıklar var ufak tefek olsa da fakat ikinci fotoğraf direkt olarak alınmış ve üste birkaç partikül efekti koyulmuş. Onların da üst kısımları silinmemiş direkt üst üste yerleştirilmiş garip bir görüntü oluşmuş.

Bu resimleri daha önce gördüm dedim kendi kendime ve evet görmüşüm :) keşke kopyalamak yerine kendi ürettiğiniz, emeğiniz olan şeyleri paylaşsanız.

Eki Görüntüle 1357099

Eki Görüntüle 1357100

Eki Görüntüle 1357101

Aslında zaten bazılarını tutorial ile yaptığımı söylemiştim çoğunu YouTube yazınca çıkıyor lakin kolaya kaçmamak için tamamen bakarak yapmadım gerekli istediğim fotoğrafları alarak yaptım ilk fotoğraf zaten ilk çalışmamdı mantığını kavrayabilmek adına yaptığım bir çalışmaydı.

Aslında zaten bazılarını tutorial ile yaptığımı söylemiştim çoğunu YouTube yazınca çıkıyor lakin kolaya kaçmamak için tamamen bakarak yapmadım gerekli istediğim fotoğrafları alarak yaptım ilk fotoğraf zaten ilk çalışmamdı mantığını kavrayabilmek adına yaptığım bir çalışmaydı.
O kısmı kaçırmışım pardon. Tam okumamak benim hatam.

Gülmendeki sebep? Hadi diğerleri neyse farklılıklar var ufak tefek olsa da fakat ikinci fotoğraf direkt olarak alınmış ve üste birkaç partikül efekti koyulmuş. Onların da üst kısımları silinmemiş direkt üst üste yerleştirilmiş garip bir görüntü oluşmuş.

Dediğinin doğru olması başka bir şey değil.

Geri
Yukarı