Grafik tasarım için monitör önerisi

Bütçe
10000

swordmasters

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16-D1050NT Intel Core i5 12500H 16.1" 16 GB RAM 1 TB SSD 4 GB RTX 3050 Ti
Meslek
Grafik
Adobe'un hemen hemen bütün programlarını kullanıyorum renklerin canlı ve güzel olması önemli önceliğim. Oyunu arada sırada oynuyorum Hz yüksek olursa gene iyi olur ama olmazsa da sorun değil.

Adobe'un hemen hemen bütün programlarını kullanıyorum renklerin canlı ve güzel olması önemli önceliğim. Oyunu arada sırada oynuyorum Hz yüksek olursa gene iyi olur ama olmazsa da sorun değil.
Bu monitör ile tasarım yaparken sadece renklere değil, dünyaya hükmediyormuşum hissi veriyor. Mutlaka öneririm. 😁

@Saint Lucia hocam seni gördüm forumda, herhangi bir önerin var mıdır ?

Bu monitör ile tasarım yaparken sadece renklere değil, dünyaya hükmediyormuşum hissi veriyor. Mutlaka öneririm. 😁

panelin ips olması daha iyi değil mi hocam , bir inceleyeyim teşekkür ederim 😀

aralarındaki fark tam olarak ney 😅

LG alınmaz. Kafadan söylüyorum. VA panel ile kafayı yersin. Blacksmearing rahatsız eder. Hiç bulaşma.
Sizin işiniz için ilk önce iyi bir renk uzayı ve renk doğruluğu gerekir.
ViewSonic VP2756-2K bunu ve MSI G281UV bunu ikinci elde temiz olan bulursanız alın. Yani biraz araştırın.
Özellikle ViewSonic renk kalibrasyonu başarılı bir monitördür. Pantone sertifikası da olması bir avantaj. Net önerimdir. Stokta olduğu dönemler 8-10K arasındaydı.

Diğer önerilem ise MSI Modern MD272QXPW Monitör
ViewSonic VG2762-4K Monitör bu ikisidir.

4K monitörün 27 inç'te sunduğu iyi bir keskinlik vardır. Yüksek çözünürlük çizimcilerin tercih ettiği bir olaydır.

LG alınmaz. Kafadan söylüyorum. VA panel ile kafayı yersin. Blacksmearing rahatsız eder. Hiç bulaşma.
Sizin işiniz için ilk önce iyi bir renk uzayı ve renk doğruluğu gerekir.
ViewSonic VP2756-2K bunu ve MSI G281UV bunu ikinci elde temiz olan bulursanız alın. Yani biraz araştırın.
Özellikle ViewSonic renk kalibrasyonu başarılı bir monitördür. Pantone sertifikası da olması bir avantaj. Net önerimdir. Stokta olduğu dönemler 8-10K arasındaydı.

Diğer önerilem ise MSI Modern MD272QXPW Monitör
ViewSonic VG2762-4K Monitör bu ikisidir.

4K monitörün 27 inç'te sunduğu iyi bir keskinlik vardır. Yüksek çözünürlük çizimcilerin tercih ettiği bir olaydır.
teşekkür ederim hocam arada oyunda oynayacağım 4k 3050ti ile sıkıntı çıkarır mı

Teşekkür ederim hocam arada oyunda oynayacağım 4K 3050 Ti ile sıkıntı çıkarır mı?

3050 2K'da da sıkıntı çıkartır. Ben işiniz için öneri de bulundum.
Eğer oyunda oynanacaksa 2K/100Hz olan MSI olmayı tercih etmeyi çalışın. Fakat dediğim gibi 2K'da oyunlarda (oyuna göre) 3050'li zorlar.
Hangi alan sizin daha önemliyse oraya ağırlık vererek monitör seçmelisin.
Yoksa 27 inç 1080p monitör önereceğim.

3050 2K'da da sıkıntı çıkartır. Ben işiniz için öneri de bulundum.
Eğer oyunda oynanacaksa 2K/100Hz olan MSI olmayı tercih etmeyi çalışın. Fakat dediğim gibi 2K'da oyunlarda (oyuna göre) 3050'li zorlar.
Hangi alan sizin daha önemliyse oraya ağırlık vererek monitör seçmelisin.
Yoksa 27 inç 1080p monitör önereceğim.
tamamdır hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı