Çözüldü Grafik yüksek ama görüntü kötü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

volkan okuş

Centipat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Intel i5 3470 3.20 GHz
  • 8 GB 1600MHz HyperX
  • RX570 4 GB
Oyunlarda ayarı ne kadar yükseltirsem yükselteyim gene de düşükmüş gibi görünüyor.

Apex Legends 27.11.2019 21_02_59.png

En çok Apex'de fark ediyorum, diğer oyunlarda da aynı.

Çözüm
Ekran kartınızın tam modeli nedir. Sapphire mi? ASUS mu?
Kahin değiliz ki bilelim. Modelden modele bile değişiyor bu tarz sorunlar.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp sitesinden güncel bir şekilde yükleyin. Son olarak ekran kartı ayarlarını sıfırlayın. AMD tarafını bilmiyorum ama Nvidia kısmında Performans veya Kalite seçeneği var sizde de o tarz bir şey olabilir.
Ekran kartınızın tam modeli nedir. Sapphire mi? ASUS mu?
Kahin değiliz ki bilelim. Modelden modele bile değişiyor bu tarz sorunlar.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp sitesinden güncel bir şekilde yükleyin. Son olarak ekran kartı ayarlarını sıfırlayın. AMD tarafını bilmiyorum ama Nvidia kısmında Performans veya Kalite seçeneği var sizde de o tarz bir şey olabilir.

Çözüm
Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Kartı (11266-34-20G ) ekran kartım bu ve şuan güncelmesi en son olan hangisi ise o hergün kontrol ediyorum ama oynarken çok rahatız etmeye başladı

Ekran kartınıza farklı programlar ile OC yaptınız mı? Ekran kartı sürümünüz güncel mi? BIOS'unuz güncel mi? Ekran kartı ayarlarına dokundunuz mu?
Edit: Özellikle Sapphire RX570 RX580 kartlarda birçok kronik sorun olduğu söyleniyor. Ekran kartınız garanti kapsamında ise garantiye yollamanızı öneririm. Bu arada FurMark testi yapsanız iyi olabilir.

Ekran kartınıza farklı programlar ile OC yaptınız mı? Ekran kartı sürümünüz güncel mi? BIOS'unuz güncel mi? Ekran kartı ayarlarına dokundunuz mu?
Ekran kartı ayarlarına dokunmadım güncel herhangi bir OC de yapmadım.
Edit: Özellikle Sapphire RX570 RX580 kartlarda birçok kronik sorun olduğu söyleniyor. Ekran kartınız garanti kapsamında ise garantiye yollamanızı öneririm. Bu arada FurMark testi yapsanız iyi olabilir.
Testi yaptım en fazla 79 dereceye çıktı.
Geeks3D FurMark v1.20.9.0 - 43FPS, GPU1 temp_78°C, GPU1 usage_98% 27.11.2019 22_20_40.png

Bu ürünü garantiye ne diye vereceğim?
Göndermeli miyim garantiye?

Sorunu çözdüm. Driverları tamamen kaldırıp yükledim ve düzeldi. Yorumlarınız teşekkür ederim.

Geri
Yukarı