Grafiti Çizimlerini bilgisayara aktarma

SistemT

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar öncelikle bu konu için uygun başlık bulamadım umarım doğru yere açmışımdır.

Ben çok profesyonel olmasa da hobi olarak grafiti ile uğraşıyorum. Çizimlerimin çoğu kağıt üzerinde ama benim istediğim bu kağıt üzerindeki çizimleri bilgisayar ortamında bir program yardımı ile düzenlemek.

Yani kağıda çizdiğim şeklin çizgilerini tanıyacak bir program mesela ben önceden corel kullanarak kağıda çizdiğim şeklin aynısını corelde çizebiliyordum. Aşağıda gördüğünüz gibi;

886385_1225839370776018_4286070469886845786_o.jpg

Bu çizimde düzçizgiler ağırlıkta olduğu için corelde çok zorlanmadım.

WP_20160306_042 (4).jpg

Ama bu çizimi corelde çizmek çok ustalık gerektiryor.
Bu tür kara kalem çalışmalarını bilgisayar ortamında tanıyabilecek çizgileri görebilecek bir program var mıdır?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Illustrator ile çizimlerini vektörel çizgilere dönüştürebilirsin. Image Trace + Expand yapman lazım bunun için. Ve çizdiğin kağıt temiz olmalı, aktarmak istediğin görüntüden başka bir çizgi olmamalı. Kareli defter kullanmamalısın bunun için. Image Trace, fotoğraftaki her çizgiyi vektörele çevirir. İstemediğin şeyleri de çevirirse onları temizlemesi daha büyük sıkıntı olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı