Çözüldü GRUB ekranının çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lnxwizard

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
GRUB ekranımın çözünürlüğü ekranıma uygun olmayan bir değer olduğu için yarım gözüküyor. Birkaç yöntem denedim ama olmadı. Denediğim yöntemler:
- /etc/default/grub dosysında GRUB_GFXMODE değerini 1440x900 yapmak.
- GRUB Customizer uygulaması ile çözünürlüğü 1440x900 yapmak.

Bunlar dışında yapabileceğim şeyler var mıdır? Açıkçası benim için çok önemli değil ama bir yöntemi varsa iyi olur. Bu arada EndeavourOS kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yine olmadı hocam, hala aynı çözünürlük.
O zaman birde grub acildiginda c ye basip command line acsan ve videoinfo komutunu versen belki desteklenen video modlarinin arasinda uygun baska secenekler olabilir. Desteklenen video modlarinin rasindan bir tanesini secip videotest 1366x768 gibi deneyebilirsin calisacak mi bakalim.
Bulamamis desteklenen framebuffer modlarini, bende de ayni durum belki sende calisir diye sordum.

Bir de alttakileri denermisin? /etc/default/grub dosyasina ekleyip update edeceksin grubu.

GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX="keep" GRUB_GFXMODE="1440x900x32"

O zaman birde grub acildiginda c ye basip command line acsan ve videoinfo komutunu versen belki desteklenen video modlarinin arasinda uygun baska secenekler olabilir. Desteklenen video modlarinin rasindan bir tanesini secip videotest 1366x768 gibi deneyebilirsin calisacak mi bakalim.

Çözüm
Hocam garip bir şekilde listede 1440x900 yok. Sanırım özel grub çözünürlüğü bu yüzden çalışmıyor. Aktif olan çözünürlük ise 1152x864.

En yüksek, düzgün şekilde uyan çözünürlük 1280x1024 oldu. @gen2 hocam teşekkür ederim, düzgün çözünürlüğü sayenizde buldum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı