GRUB rescure hatası

• Konuyu başlatan bbb1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 668

bbb1

Decapat
Bu hatayı çözmeye çalıştım çözum de insmod normal komutunu yazmam gerekmiş. Yazdığımda unknown command diyor.

İlk olarak gelen ekrana "set" yaz sonrasında çıkan yazıda msdosX ve hdX, X yerine hangi numara yazıyorsa bu komudu ona göre gir "set boot=(hdX,msdosX)" sonrasında "set prefix=(hdX,msdosX)/boot/grub" bunu da yazdıktan sonra "insmod normal" gir sonrasında "normal" yaz ve enterla GRUB ekranı gelmiş olması lazım.

Insmod normal yazmadan önce bu komutları girdiniz değil mi?

İlk olarak gelen ekrana "set" yaz sonrasında çıkan yazıda msdosx ve hdx, X yerine hangi numara yazıyorsa bu komudu ona göre gir "set boot=(hdx, msdosx)" sonrasında "set prefix=(hdX,msdosX)/boot/grub" bunu da yazdıktan sonra "insmod normal" gir sonrasında "normal" yaz ve enterla grub ekranı gelmiş olması lazım.

Normalde çok bilinen çözüm vardı yapınca insmod normalda hata veriyordu şimdi vermedi yine de sağ ol.
İlk olarak gelen ekrana "set" yaz sonrasında çıkan yazıda msdosX ve hdX, X yerine hangi numara yazıyorsa bu komudu ona göre gir "set boot=(hdX,msdosX)" sonrasında "set prefix=(hdX,msdosX)/boot/grub" bunu da yazdıktan sonra "insmod normal" gir sonrasında "normal" yaz ve enterla GRUB ekranı gelmiş olması lazım.

evet ama insmodda hata veriyo aynı daha demin hata vermedi hatta grub çıktı windows 10a girdim ubuntunun diskini sildim yeniden başlattım geri grub rescurede kaldı insmodda yins hata veriyo

Son düzenleme:
Ubuntunun diskini silmek GRUB önyükleyicinin silinmesi için yeterli değil, sistem UEFI mi?

Ubuntunun diskini silmek GRUB önyükleyicinin silinmesi için yeterli değil, sistem UEFI mi?
eski bios
her şeyi yaptım insmod normal komutu çalışmıştı ama şimdi çalışmıyor
napıcam?
eski bios

her şeyi yaptım insmod normal komutu çalışmıştı ama şimdi çalışmıyor
napıcam?
windowsu sıfırladım usb ile çözüldü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı