Grundig BIOS Güncelleme

tolgaduymus

Hectopat
Merhaba, benim grundig marka laptopum mevcut. BIOS'unu güncellemek istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Insyde H2 yazıo biosu. Versiyonu ise F.06. Nasıl güncelleyeceğimi anlatan olursa çok sevinirim.

http://dfiles.eu/files/92bllenxu

Buradan verdiğim dosyayı indirin bu boot etme aracı.
Elinilizde Boş bir usb bellek olsun. bilgisayara takın ve Verdiğim arar içindekileri masaüstüne çıkarın.
Rar dosyalarından Masaüstüne çıkarıp Boş bir FLash belleği Bilgisayarınıza takın ardından USB disk oluşturma klasöründe HPUSB adındaki aracı Sağ tıklayıp Yönetici olarak Açıp.

Sonrasında USB belleğin İçine DOS klasörünün İçindekileri FLash belleğe atmaları gerekli Sonra flash belleğe dokunmadan Bilgisayarı yeniden başlatıp USB belleği Boot olacak şekilde biosdan Birinci Kısma Almaları gerekli.(Eğer Doğru yapamaz iseniz win98 dos ekranı gözükmeden direk windows Açılacakdır)

Sonrasında USB belleğin İçine Senin rghosta upload ettiğin Rarın içindekileri USb belleğin içine atıp Bilgisayarı yeniden başlatıp, Biosdan USb belleği boot edeceksin format nasıl atıyorsan dvd den onun gibi USb seçeceksin dvd yerine. Sonra Önüne win98 yazan siyah ekran gelir oraya flash yazman yeterli bittiğinde ise Bilgisayar reset atacak ve bilgisayar açılmadan tekrar biosa girip Optimize default veya optimal default yapıp save and exit yapın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı