GRX 1650 Display Port'tan görüntü vermiyor

Zafer44

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, GTX 1650 ekran kartım üzerindeki Display Port'tan görüntü alamıyorum. Kartı çıkarıp detaylı incelediğimde "702" kodlu parçanın oksitlendiğini gördüm. Yumuşak telli bir diş fırçasıyla biraz da alkol yardımıyla parçayı temizledim ve ortadaki bir ayağının oksitten dolayı tamamen eridiğini gördüm. Sizce yalnızca bu parçayı değiştirsem sorun ortadan kalkar mı? Bu parçayı nereden bulabilirim? Varsa uygun fiyatla bu işi halledebilecek bir yer var mıdır? Bu arada parçayı değişebilecek ekipmana ve tecrübeye sahibim.

Aslında kartın garantisi var ama Vatan Bilgisayar'a gittiğimde, kartın onarılamaması durumunda ücret iadesi yapılacağını söylediler. Geçen yıl 1083 liraya alınan bu kart şimdi 4 bin küsur gözüküyor. Verdikleri 1083 lirayla piyasadaki en ucuz kartı bile alamam. O sebepten ya kendim yapacağım ya da bir servise vereceğim.

Dosya Ekleri

• InkedIMG_0656_LI.jpg
    InkedIMG_0656_LI.jpg
    212 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
O parçanın değişmesiyle porta görüntü geleceğini sanmıyorum. garantisi ile servise gönder eğer bu parça değişince görüntü gelecekse basit bir şekilde tamir olur. ücret iadesi de almazsın. belli ki şüphelendiğin başka aksamlar da var ki garantiye göndermiyorsun. zaten garantide sana soracaklardır ücret iadesi istiyor musun diye. sana sormadan ücret iadesi yapılmayacaktır zannımca. kartı tekrar isteye bilirsin

O parçanın değişmesiyle porta görüntü geleceğini sanmıyorum. garantisi ile servise gönder eğer bu parça değişince görüntü gelecekse basit bir şekilde tamir olur. ücret iadesi de almazsın. belli ki şüphelendiğin başka aksamlar da var ki garantiye göndermiyorsun. zaten garantide sana soracaklardır ücret iadesi istiyor musun diye. sana sormadan ücret iadesi yapılmayacaktır zannımca. kartı tekrar isteye bilirsin

Vatan Bilgisayardaki çalışanın söylediğine göre eğer ki tamir edilemezse direkt değişim veya iadeye düşüyormuş ürün. Seçme şansımız yokmuş yani. Kart stokta olmadığı için mecburen ücret iadesi yapılacakmış.

Vatan Bilgisayardaki çalışanın söylediğine göre eğer ki tamir edilemezse direkt değişim veya iadeye düşüyormuş ürün. Seçme şansımız yokmuş yani. Kart stokta olmadığı için mecburen ücret iadesi yapılacakmış.
Bana ekran kartlarına müdahale edilmediği (fan değişimi hariç) bir sıkıntı görülürse ücret iadesi ya da değişim olabileceği söylenmişti. Bence şu THH olayını bir araştırın işe yarayabilir. Ya da direkt Vatan'da kimle muhatap olduysanız ona THH'ye gideceğinizi söyleyin belki işe yarar.

Bana ekran kartlarına müdahale edilmediği (fan değişimi hariç) bir sıkıntı görülürse ücret iadesi ya da değişim olabileceği söylenmişti. Bence şu THH olayını bir araştırın işe yarayabilir. Ya da direkt Vatan'da kimle muhatap olduysanız ona THH'ye gideceğinizi söyleyin belki işe yarar.
Ücret iadesi yapıyorlar zaten onda sorun yok bir şey iade edilirken faturadaki ücret geri verilir. Sorun geçen sene 1000 liraya alınan bu kartı bu sene o fiyata bulamamak.

Geri
Yukarı