Gskill 8GB 1600MHz RAM'a Overclock Yapmak

BIOS ayarlarınızın sunduğu kadar aşırtabilirsiniz. 3200 dahi yapabilirsiniz. Tabii anakartınız OC destekliyorsa. Ama fan hızlarınızı artırın ne olur ne olmaz.

DDR3 RAM kullanıyorsan 2133 sonrasını zorlama. Ki DDR3 kullanıyorsun. 2133 sonrası sıkıntı yaratabilir. Fan hızını artırmayı unutma her ihtimale karşı.
Anakartımın modeli A320 galiba bildiğim kadarıyla desteklemiyor galiba

Fan hızını nasıl arttırabilirim? BIOS'tan otomatik olarak.
Otomatik olarak artıramazsın. BIOS üzerinden fan ayarlarına girerek fan hızı seçeneğinden ayarlayabilirsin.
Anakartımın modeli A320 galiba bildiğim kadarıyla desteklemiyor galiba
Yakın zamanda aldıysan eğer destekliyor ama kısmen.

Otomatik olarak artıramazsın. BIOS üzerinden fan ayarlarına girerek fan hızı seçeneğinden ayarlayabilirsin.

Yakın zamanda aldıysan eğer destekliyor ama kısmen.
O zaman ben 2133'e çıkarıyorum fakat o fan olaylarından felan anlamıyorum maalesef, nasıl yapılır felan yönergesi felan.

Biraz detay işi anakartınızın modelini ve yapmak istediğiniz işlemi web tarayıcısından aratırsanız daha net anlarsınız.
Aradığım şeyi maalesef araştırma sonucunda bulamadım, şimdi 2133 MHz'ye alsam Fan hızınıda MHz'yi değiştirdikten sonra masaüstüne gelince yapsam olur mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı