GSKILL RipjawsV vs TRIDENT Z uyumlu mu?

Uyumlular fakat kanal başına düşen bellek miktarı farklı olduğundan dual channel çalışmaz.
Yüksek bellek ihtiyacınız yoksa 16 GB yani 2x8 şeklinde kullanın.

Uyumlular fakat kanal başına düşen bellek miktarı farklı olduğundan dual channel çalışmaz.
Yüksek bellek ihtiyacınız yoksa 16 GB yani 2x8 şeklinde kullanın.
RipjawsV'a sahibim, şimdi 2x8 GB Trident Z eklesem problem çıkacak yani, yanlış mı anladım?

Problem çıkmaz. 16 GB'ın üstünde bir RAM ihtiyacınız yoksa, 2x8 şeklinde kullanmanız çok daha yüksek performans sağlar. Dual Channel çalışması için her iki kanalda da eşit miktarda bellek olması gerekiyor.
16 GB yetmiyorsa, 8+8+8 de kullanılabilir tabii ki ama Dual Channel çalışmaz.

Problem çıkmaz. 16 GB'ın üstünde bir RAM ihtiyacınız yoksa, 2x8 şeklinde kullanmanız çok daha yüksek performans sağlar. Dual Channel çalışması için her iki kanalda da eşit miktarda bellek olması gerekiyor.
16 GB yetmiyorsa, 8+8+8 de kullanılabilir tabii ki ama Dual Channel çalışmaz.
Anladım, 4x8 şeklinde kullanmam bana en fazla performansı verecek dediğiniz mantığa göre. Bunları aldıktan kısa süre sonra elimdeki Rami satıp bir CPU sıvı soğutucu ile takas etmeyi düşünüyorum zaten. Olmadı satıp kendim alacağım, yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı