Gskill Trident Z RGB 2x8GB 3000MHz RAM'in 2133 MHz'de çalışması

Yok, hani bir konunuz vardı. O.C. gerekli mi falan diye. :) O konuda pek anlamadığınızı belirtmiştiniz. :)

Ben de bundan yola çıkarak dedim. :)

Anladım ben biraz yanlış düşünmüşüm kusura bakmayın. Benim anlam veremediğim 3000MHz RAM'i OC etmeden elde edemeyeceksem ne diye aldım hala şaşkınım. Acaba anakart ile uyumlu değil diyemi yoksa yanlış slotlaramı taktım? Bunlar takıldı aklıma.

Hayır.

Mesela benim RAM'lerim de 2666 MHz. Ama ilk çalıştığında 2133 MHz olarak çalışıyor. Bunu anakrt kendi yapıyor, her RAM sıkıntısız çalışsın diye.

Benim anakartımda, O.C. sekmesi altında böyle bir menu var. Ben bu menuden istediğim değeri seçiyorum; sizde de olması lazım;

gf.PNG

Hayır.

Mesela benim RAM'lerim de 2666 MHz. Ama ilk çalıştığında 2133 MHz olarak çalışıyor. Bunu anakrt kendi yapıyor, her RAM sıkıntısız çalışsın diye.

Benim anakartımda, O.C. sekmesi altında böyle bir menu var. Ben bu menuden istediğim değeri seçiyorum; sizde de olması lazım;

Eki Görüntüle 236791

Bayağı kurcaladım ama 2666MHz'e çıkarmayı başardım ancak. Sizinkisi gibi bir menüyle karşılaşmadım malesef.

Sanırım OC bölümünü açmam gerekiyor ama açmadım şuan. OC Tuner tarzı bir ayar mevcuttu ama 2666 kalsın ne yapayım OC'a gerek yok.

Son düzenleme:
Bayağı kurcaladım ama 2666MHz'e çıkarmayı başardım ancak. Sizinkisi gibi bir menüyle karşılaşmadım malesef.

Sanırım OC bölümünü açmam gerekiyor ama açmadım şuan. OC Tuner tarzı bir ayar mevcuttu ama 2666 kalsın ne yapayım OC'a gerek yok.
O.C. yapmanız gerek. Bakınız, kendi sitesinde istenilen değere çıkmanız için O.C. yapılması gerektiği yazıyor;

ffgfffgfffgfffg.PNG

Sonucu merak ediyorum, nedir acaba? Asus anakart almayı düşünüyorum sizinkiyle aynı ramleri çalıştırmak için ama msi'ın bios arayüzü daha tatlı sanki?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı