GSS prim borcu olan araba satın alabilir mi?

GSS prim borcu haciz uygulanan bir borç değil ki bildiğim kadarıyla. Haciz uygulanması çok saçma olur zaten.
GSS prim borcu sağlik yardiminizi etkiler sadece. Şuan muayene olunabiliyor (af vardi) sanirim ama eczaneye gidip ilaç alamazsiniz, devlet karşilamaz.

Haciz uygulanmiyor diye biliyorum ben de.
Benimde borcum var inşallah bir af çıkar. 😀
Af ile borç silinmiyor. Muayene olabiliyorsun sadece. Eczaneye gidiyosun ilaci yine alamiyorsun. 😁

Prim borcu baki kaliyor.

Hayır GSS Prim Borcu'ndan korkmayın. Yaptıkları haksız bir şey zaten bu yüzden ne haciz, ne ürüne el koyma ne de başka bir şey yapamazlar. Türkiye'de milyonlarca kişinin GSS borcu var ben dahil. Bu yaptıkları bildiğin haraç almak. Zaten baştan sona bozuk işleyen bir sistem kimden ne kadar koparırsak hesabı. İçiniz rahat olsun böyle bir şeye cesaret edemezler çünkü ne karşılığında aldığınız bir hizmet var, ne de vergi kaçırma türünden bir durum söz konusu.

Sadece sağlık sisteminden tam anlamıyla yararlanamazsınız.

Hayır GSS Prim Borcu'ndan korkmayın. Yaptıkları haksız bir şey zaten bu yüzden ne haciz, ne ürüne el koyma ne de başka bir şey yapamazlar. Türkiye'de milyonlarca kişinin GSS borcu var ben dahil. Bu yaptıkları bildiğin haraç almak. Zaten baştan sona bozuk işleyen bir sistem kimden ne kadar koparırsak hesabı. İçiniz rahat olsun böyle bir şeye cesaret edemezler çünkü ne karşılığında aldığınız bir hizmet var, ne de vergi kaçırma türünden bir durum söz konusu.

Sadece sağlık sisteminden tam anlamıyla yararlanamazsınız.

Cumhur Başkanımız 2020 yıl sonuna kadar yararlanırsınız demiş fakat yine tabii bazı hizmetlerden yararlanamicaz galiba.
Örneğin geçen sene köyde alerji oldum muayenemi oldum fakat ilaç alma kısmında bazı ilaçları karşılamadığını gördüm ama kardeşimin borcu olmadığında ilaçları aldı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı