GT 1030 bilgisayar için yükseltme tavsiyesi

Demeanour

Hectopat
Elimde 5 sene önce aldığım bir bilgisayar var ve çok kötü bir bilgisayar. Bu bilgisayarı aldıktan birkaç sene sonra ASUS Phoenix GT 1030 aldım. O zaman çok bilgisiz birisiydim ve bu forumlara bakmak falan hiç aklıma gelmedi, daha doğrusu bilmiyordum forumları. Şimdi ise eskiye göre çok daha bilgiliyim ancak çok üst düzey değil ve sizden yardım almak istiyorum bu upgrade konusu için. Aslında neler alınabileceği konusunda biliyorum birkaç bir şey ama yine de sizin de fikirlerinizi alayım. Ekran kartı hariç her şeyi değiştirmeyi düşünüyorum ve aklımda olan parçalar bunlar:
-Gigabyte A320M-H 3200MHz
-Ryzen 5 1600 AF, aslında Ryzen 3 3100 alacaktım, ikisi arasında çok gidip geldim ama 3100 stokta olmadığı için bunu seçtim. Çekirdek farkı da var tabii.
Cougar CGR-ST-500 XTC 500W 80+ Power Supply
XPG Gammix D30 3200MHz 8 GB CL16 DDR4 RAM
Apacer Panther AS340 480GB 550/520 MB SSD
Sharkoon RGB LIT-100 kasa
Toplam: 3374 TL

Almayı planladığım ürünler bunlar. Bu ürünler hakkında sizin fikirleriniz neler? Sizce ürünler birbirine uyumlu mu? Şu ürün yerine şunu tercih edebilirsin dediğiniz ürünler var ise yazmayı unutmayın. Bunları aldıktan bir zaman sonra eğer ekran kartı fiyatları düşmez ise güzel bir 2.el 1060 6 GB veya RX 580 aramaya başlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak bu,

Kasa olarak bu,

Psu olarakta bu,

Ssd olarak bu,

Kasa olarak bu,

Kasa olarak bu,

PSU olarak da bu,

Önerilerin için teşekkür ederim değerlendireceğim.

Bunlar daha iyi bence kasayı kullanmıyorum ama çok öneriliyor. SSD'yi kullanıyorum çok iyi bir SSD.
FSP Hydro bu bütçede en iyisi forumda sık sık öneriliyor bende kullanıyorum.
Önerdiğiniz kasayı pek beğenmedim , onun yerine XPG İnvader almayı düşünüyorum.SSD olarak güzel bir tercih olabilir.Önerileriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı