GT 1030 bilgisayarıma uyumlu mu?

EmrX

Decapat
MSI NVIDIA GeForce GT 1030 Aero ITX OC 2 GB 64 Bit GDDR5 Ekran kartı almayı düşünüyorum. Bütçem bu kadarına yetiyor. Sizce sistemim bu ekran kartını besler mi ve oyun performansı nasıldır? Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim şu şekildedir;
AMD Ryzen 3 1200 3.10 GHz.
NVIDIA GeForce GT730.
12 GB DDR4 1066 MHz Dual Channel RAM.
1 TB HDD.
MSI A320M Pro-VD Plus (MS-7B38).

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam slot X16 ise GPU'da X16 ise her kart takabilirsin CPU darboğaz yapmaz.

Takabilirsiniz ama, sıfır GT 1030 yerine ikinci el GTX 1050 hatta belki de GTX 1050Tİ alabilirsiniz. Daha iyi olur.

Darboğaz vs. olmaz işlemciyle uyumlu çalışır. Performansına gelirsek de pek bir şey beklememek lazım daha iyi kartlar takılabilir 2. el.

GT 1030 alınmaz. Şimdilik GT730'da kalmanızı öneririm. Para biriktirip 1050 Ti falan alırsınız.

Bence RX 560 4GB gibi bir kart alın. GT 1030 fiyatları bence bu aralar çok uçuk.

Hocam sakın 0 almayın. Alacaksanız da almayın. 2. el RX570'lere bakın. Bir de 1066MHz DDR4 RAM yok. DDR3 bellege sahipsiniz. O analart DDR3 desteklemez. Sorması ayıp sistemi nereden ne kadara aldınız?
Reis ben bu işlerin köylüsüyüm de o yüzden yanlış demişimdir affola. Sistemi vatandan hazır 2500 tlye almıştım 2-2,5 sene önce, rami 4 idi ben bir 8 daha aldım. Fakat dediğim gibi bilmediğim için yanlış terim kullanmışım kusura bakma. Önerin için teşekkürler
Hocam slot X16 ise GPU'da X16 ise her kart takabilirsin CPU darboğaz yapmaz.
Hocam ben bu işleri çok bilmiyorum da slotumun ne olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Hocam sakın 0 almayın. Alacaksanız da almayın. 2. el RX570'lere bakın. Bir de 1066MHz DDR4 RAM yok. DDR3 bellege sahipsiniz. O analart DDR3 desteklemez. Sorması ayıp sistemi nereden ne kadara aldınız?
2133MHz RAM vardır, programlar genelde değerin yarısını gösterdiği için öyle yazmıştır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…