Çözüldü GT 1030 ekran kartına overclock yapılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batın_Gürbüz

Hectopat
Ekran kartım PNY GT 1030 DDR4 ve overlock yapınca oyunlardan atıyor ben stabil bir değer yaptığımı düşünüyorum voltaj işlerine de girmeden sadece core clock ve MHz değerleri ile oynuyorum MSI Afterburner'dan OC scanner ile tarama yaptığımda Core clock 104 Memory clock 200 olarak ayarlamamı söylüyor ben de öyle yapıyorum fakat yine de oyunu bir 15-20 dakika veya 30-40 dakika oynadıktan sonra oyundan atıyor bazen hiç atmadığı da oluyor ne yapmam lazım?
Bir yerde RAM hızını düşürmem gerektiğini okudum bu doğru mudur ve yapsam işe yarar mı? Şimdiden teşekkürler.
Sistem özellikleri:
Cooler Master 600W PSU.
DDR3 1333MHz 4x2 8 GB RAM.
i5 3330 3.0 GHz işlemci.
Not: BIOS, ekran kartı ve Windows güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En sağlıklısı 5'er 5'er değerleri artırıp dene.

Onu yapıyorum dostum fakat ne zaman atıcağı belli olmuyor dediğim gibi bazen 135 Core clock da akıcı oynarken 1 2 saat bazen 65 Core clock da 5 10 dakika da oyundan atıyor hiç anlamadım.
Bahsettiğim oyunlar GTA 5 ve Sea of Thieves.

Uzun bir zaman oldu ve test ederek gerçek OC ayarlarını buldum Memory 100 ve Core clock 135 yaparsanız hiçbir şekilde crash yemiyorsunuz.
En sağlıklısı 5'er 5'er değerleri artırıp dene.

Onu yapıyorum dostum fakat ne zaman atıcağı belli olmuyor dediğim gibi bazen 135 Core clock da akıcı oynarken 1 2 saat bazen 65 Core clock da 5 10 dakika da oyundan atıyor hiç anlamadım.
Bahsettiğim oyunlar GTA 5 ve Sea of Thieves.

Uzun bir zaman oldu ve test ederek gerçek OC ayarlarını buldum Memory 100 ve Core clock 135 yaparsanız hiçbir şekilde crash yemiyorsunuz.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı