GT 1030 + i5 4590 darboğaz yapar mı?

i5 4460 ile bir hafta kadar 1660 Super ile bile kullandım elbette darboğaz oldu fakat 1060'a kadar yolu var işlemcinin hadi en kötü ihtimalle GTX 1050Ti.

İyi bir işlemci ve iyi bir RAM ile ben o kart ile Cyberpunk 2077'i 16 FPS ile açtım. Kart o kadar kötülenecek bir kart değil.

Gt 1030, 1080p de sadece FPS oyunlarına Low ayarlarda az buçuk fena degerler almıyacağnız bir kart gayet kötü. Bugün o kart ikinci eldeki R9 280xden 200 TL daha az fiyata satılıyor. Ve bu 2 kart arasında dağlar kadar fark var. Fiyata gelince fark yok.

gt 1030 Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da
r9 280x Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da

GT 1030, 1080p de sadece FPS oyunlarına Low ayarlarda az buçuk fena degerler almıyacağnız bir kart gayet kötü. Bugün o kart ikinci eldeki R9 280xden 200 TL daha az fiyata satılıyor. Ve bu 2 kart arasında dağlar kadar fark var. Fiyata gelince fark yok.

GT 1030 Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da
R9 280X Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da

Fiyat için ve kart değiştirmek için bu tavsiyeye lafım yok ama 1030 kendi alanında gayet başarılı bir kart.

Düşük bellek ve düşük veri yolu ile Low profil kartlar arasında en sevdiğim karttır.
Sistem gereksinimlerinde Cyberpunk'u bu kartın açması sıkıntılı olması gerekirken 1080 ile 17-20 arası verdi ve ben şaşırdım.

Aynı işlemci ve HD7850 ekran kartını kullanıyorum darboğaz pek olmuyor açıkçası çok oyun denemedim ama 1030 alınmaz AMD'ye yönelebilirsiniz bütçe az ise.
Butce fazla olmadigi icin boyle bir sisteme yoneldim aslinda baska bir islemci veya ekran karti alma gibi bir durumum yok arkadasim da da ayni sistem var forza horizon 5 gibi oyunlari 40 fps ustu oynayabiliyor GT 1030 ile ondan ozendim aslinda.

Forza Horizon 5 gibi oyunlari 40 FPS ustu oynayabiliyor GT 1030 ile ondan ozendim aslinda.

Oynatır çünkü 1030 kartın GPU ve bellek saat hızları gayet iyi. VRAM olarak ve bellek arayüz genişliği olarak düşük kalıyor. Bellek arayüz genişliği artık o kadar popüler değil.

Kart serin ve yüksek PSU istemeyen avantajlı bir kart ama artık bugünden sonra yeterli gelmeyecek. Bu kartı sadece çaresiz kaldıysan öneririm.

Açıkçası ben yıllardır AMD tabanlı kartlar kullandığım için bir 1030 hayranlığı başladı ve öyle aldım. Kart ne kadar iyi olsa da sürücü olarak ben NVIDIA'yı sevmedim. AMD sürücü olarak benim bildiğim Crimson ile baltayı taşa vurdu ama onun haricinde pek şikayetim olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı