GT 1030 ile 144 Hz alınabilir mi?

ilaydajess

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Ekran kartım MSI NVIDIA 1030 Ti. Monitörüm AOC 144 Hz 1ms. Ekran kartımda DP girişi yok maalesef. 144 Hz almam mümkün müdür? HDMI to Display dönüştürücüler var. DP kısmını monitöre bağlasam falan o şekilde verir mi sizce?

HDMI 1.4 destekli kablo ile bağlantı yaparsan alabilirsin ama monitörün de desteklemeli. Monitörün tam modeli nedir?
Tam modeli eve geçince buraya elşe
Çıkış yine HDMI olacak bir şey değişmez.

Ayarlardan baktığınızda en fazla 120Hz’mi var?
evet
HDMI 1.4 destekli kablo ile bağlantı yaparsan alabilirsin ama monitörün de desteklemeli. Monitörün tam modeli nedir?
Aoc G2460PF AMD freeSync
Çıkış yine HDMI olacak bir şey değişmez.

Ayarlardan baktığınızda en fazla 120Hz’mi var?
evet

Sizinle aynı monitörü kullanan biri kabloyu değiştirerek çözmüş.

Kablo ile alakası yok. High Speed kablolar ile kullanabilirsiniz. Önemli olan port versiyonu. HDMI 1.3 ve üstü normalde 1080P için 144 Hz alabilir. Fakat bazen kilit koyuyorlar. Bunu belki de 1000 kez söylemişimdir. Yine söylüyorum. HDMI 2.0 içinse kilit koyanı görmedim.
Eki Görüntüle 1139124
Sizinle aynı monitörü kullanan biri kabloyu değiştirerek çözmüş.

Teşekkür ederim :)

Teşekkürler işimi garantiye alıp Philips High Speed 2.0 alacağım umarım sıkıntı çıkmaz.
BENQ'nun bir modelinde HDMI üzerinden 144 Hz almayı kısıtlamıştı. Sadece DVI-D Dual Link ve DP üzerinden 144 Hz alabiliyordun. Bu modelde de böyle bir durum olabilir.

Kabloyu test etme imkanınız olsun. HDMI üzerinden 144 Hz alacak olmanız kesin değil.

Geri
Yukarı