GT 1030 ve i3 10100F sistem uyumu

Hocam yanlış bilgi vermeyelim. Ekran kartı işlemciyi beslemez, işlemci ekran kartını besler.
Arkadaşlar, mesajı düzenlemem mi gerekiyor? Mesajlarımı okuyun lütfen. Başka sitede görmüşüm yanlış bilgilenmişim. Aklımı karıştırmış. Olabilir mi? Olabilir.
Ha şunu demek istiyorsanız haklısınız, "bu ekran kartı bu işlemciye göre çok zayıf". Ona da darboğaz değil de başka birşey denmeli aslında. Daha güçlü bir kartla daha yüksek performans alma potansiyeli mi denir artık ne denir bilmiyorum :)
Evet. Onun gibi bir şey :).

Anakartla uyumlu değil. H410 anakart almanız gerekir. Darboğaz yapmaz. Ayrıca @377660, ekran kartının işlemciyi besleyeme diye bir durumu yok. Bu piyasada ekran kartı almak aptallıktır zaten.

Bilip bilmeden yorum yapmayın lütfen. GPU CPU'ya darboğaz yapmaz.

Kusura bakmayın eskilerden aklım hala GPU ve CPU darboğazında.

Hayır yapmaz. Bilip bilmeden yorum yapanlar var. GPU CPU'ya darboğaz yapmaz. Kendimde böyle kullanıyorum. i3 10100F e R7 240 taktım şu an böyle kullanıyorum sorun yok. Ama böyle bir işlemciye bu kartlar çok düşük.

Bir oyunda ekran kartı %99 ise, daha güçlü kart takarsanız işlemciniz daha fazla FPS çıkarır diyebiliriz. Eğer ekran kartı oynadığınız oyunda %90 altında kalıyorsa bu sefer daha güçlü işlemci takarsanız kullanım yüzdesini ve FPS'i yükseltir demektir.

Bazı oyunlarda nadiren de olsa ekran kartı kullanım yüzdesi farklı nedenlerden ötürü düşebilir ama genelde yukarıdaki gibidir.

Geri
Yukarı