GT 1030 VGA dönüştürücü ile çözünürlük sorunu

Emircan12

Hectopat
Daha fazla  
Ben GT 1030 aldım. Fakat benim monitörüm VGA olduğu için dönüştürücü kullanmak zorundayım. Bir tane aktif dönüştürücü aldım ama taktığımda ekran geliyor monitör siyahlaşıyor ve benim monitörüm 1366x768 çözünürlükte olmasına rağmen 1920x1080 çözünürlük çıkıyor. Aldığım yere gittim adam orada denedi on numara çalıştı. Acaba neyde sıkıntı vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın VGA kablosu ile alakalı olması muhtemel çünkü kabloların desteklediği çözünürlük, malzeme kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Mesela, eski VGA kablom bozulduğu için yeni bir kablo satın aldım ve bu kabloyu aldıktan sonra bilgisayarımda kullanabileceğim çözünürlükler 1920x1080'e kadar yükseldi. Ama en ideali monitörünün desteklediği çözünürlüktür. Eğer denetim masasından 1366x768'i seçemiyorsan, bu işlemi ekran kartının kontrol panelinden yapmayı dene.

Ekran kartının panelinden yapıyorum oluyor. Fakat oyunlarda ekran kaymış oluyor mesela siyah yerler çok koyu siyah oluyor. Benim çok oynadığım Euro Truck Simulatör 2 oyunu oyunda 1366x768 çözünürlük yazmasına rağmen oyun 1920x1080 oyun bulanık gözüküyor ve nvidia experience programından diğer oyunları optimize ediyorum 1366x768 e düzeliyor fakat Euro Truck Simulatörü optimize edemiyorum bunun için oyun çok kötü gözüküyor bazı oyunlarda ekran kaymış oluyor sizin dediğiniz gibi yeni vga kablosu alarak deniyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı