GT 1030'a OC yapabilir miyim?

FousterCamP

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus GT 1030
İşlemci: Intel Pentium G4400
RAM: Gskill 8 GB 2400 mHz
Anakart: Asus Prime H310M-K
Meslek
Öğrenci
Normalde OC işlerine hiç bulaşmam ama MSI Afterburner'da OC scanner özelliğini gördüğümde acaba biraz güçlendirebilir miyim diye düşündüm. Kartın fanı yok pasif soğutmalı modeli kullanıyorum. Boştayken 30 - 40 derece arası, oyun açıkken de 50 - 65 arası oluyor sıcaklık değerleri. Sizce az da olsa OC yapmam karta zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde OC işlerine hiç bulaşmam ama MSI Afterburner'da OC scanner özelliğini gördüğümde acaba biraz güçlendirebilir miyim diye düşündüm. Kartın fanı yok pasif soğutmalı modeli kullanıyorum. Boştayken 30 - 40 derece arası, oyun açıkken de 50 - 65 arası oluyor sıcaklık değerleri. Sizce az da olsa OC yapmam karta zarar verir mi?

Sıcaklığını stabil tutup OC değerlerini de stabil yaparsanız zararı olmaz. +5-10 MHz artırarak denemeye başlayın.

Hocam kart ana karttan mı güç çekiyor yoksa PSU’dan gelen bir bağlantı var mı?

Kış aylarındayız. OC yapmak bir nebze daha güvenli. Kartın fansız olması sıkıntı. Kasanın hava sirkülasyonu iyiyse sıcaklık kontrolü yapılarak 100 MHZ artırmakla başlayabilirsiniz. Duruma göre devam eder veya düşürürsünüz. 75 derece üzerini görmemeye çalışın.

GT serisi aslında GTX'e göre oyun için değil ofis kullanımı için geliştirilmiş olup OC pek uygun olmaz bu ekran kartına.

Aslında GTX 750 Ti olsaydı sizde ona güzel OC yapardınız ama tabii soğutucu upgradesi yapılması gerekir.

Tabii bu da biraz mühendislik gerektirir.

Geri
Yukarı