GT 330M sistemde Minecraft Java yürüyünce donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

ysfemrkaya

Decapat
Daha fazla  
RAM
4096 MB DDR3
Ekran kartı
Geforce GT 330M
Anakart
Samsung R580 laptop anakart
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 520 @ 2.40GHz (4
Merhabalar arkadaşlar, başlıktan anlayacağınız üzere Minecraft çok donuyor. Bu sorun ilk başlarda çok değildi ama sonradan çok donmaya başladı. 20 ila 70 FPS alıyordu fakat sonradan 15 ila 30 FPS almaya başladı. OptiFine, Sodium her türlü performans arttıran şeyi denedim ama yine de bir sonuç yok...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar, başlıktan anlayacağınız üzere Minecraft çok donuyor. Bu sorun ilk başlarda çok değildi ama sonradan çok donmaya başladı. 20 ila 70 FPS alıyordu fakat sonradan 15 ila 30 FPS almaya başladı. OptiFine, sodium her türlü performans arttıran şeyi denedim ama yine de bir sonuç yok...

Oyuna yeterli RAM verilmemiş olabilir, harici ekran kartını kullanmıyor olabilirsiniz, sıcaklıklarınızdan dolayı oluşan bir sorun olabilir. Oyuna fazla RAM verilmiş de olabilir. Eğer işletim sistemini düzgün çalıştırmaya yetecek RAM kalmazsa da bu sorun oluşabilir.

Oyuna yeterli RAM verilmemiş olabilir, harici ekran kartını kullanmıyor olabilirsiniz, sıcaklıklarınızdan dolayı oluşan bir sorun olabilir. Oyuna fazla RAM verilmiş de olabilir. Eğer işletim sistemini düzgün çalıştırmaya yetecek RAM kalmazsa da bu sorun oluşabilir.

Peki ya kaç MB RAM ayırmamı önerirsin son sürümü çalıştırmak için?

Peki ya kaç MB RAM ayırmamı önerirsin son sürümü çalıştırmak için?

Bilgisayarınızda hangi sürüm Windows 10 yüklü? Eğer güncel sürümler varsa 4 GB RAM ile onları kullanmak çok zor olur. Zira aylar geçtikçe performansınızın düşme sebebi de gelen güncelleştirmelerle ağırlaşan Windows olabilir. Eğer güncel sürüm Windows kullanıyorsanız 1 GB RAM (1024 MB) vermelisiniz bence. Ancak bu bile sıkıntı oluşturabilir. 1024 MB, 1536 MB RAM vermeyi de sıra sıra deneyebilirsiniz. En iyi performans hangisindeyse onu kullanırsınız. Eğer ki Windows sürümünüz güncel olmayıp daha hafif bir sürümse o oyuna 1536 MB civarı vermek yeterli olur bence. Windows sürümünü bu konudan yardım alarak öğrenebilirsin: Windows 10 sürümü nasıl öğrenilir?

Bilgisayarınızda hangi sürüm Windows 10 yüklü? Eğer güncel sürümler varsa 4 GB RAM ile onları kullanmak çok zor olur. Zira aylar geçtikçe performansınızın düşme sebebi de gelen güncelleştirmelerle ağırlaşan Windows olabilir. Eğer güncel sürüm Windows kullanıyorsanız 1 GB RAM (1024 MB) vermelisiniz bence. Ancak bu bile sıkıntı oluşturabilir. 1024 MB, 1536 MB RAM vermeyi de sıra sıra deneyebilirsiniz. En iyi performans hangisindeyse onu kullanırsınız. Eğer ki Windows sürümünüz güncel olmayıp daha hafif bir sürümse o oyuna 1536 MB civarı vermek yeterli olur bence. Windows sürümünü bu konudan yardım alarak öğrenebilirsin: Windows 10 sürümü nasıl öğrenilir?

Teşekkür ederim uruxus yardımın için çok sağ ol.
Daha çok tavsiye vermek isteyen birileri varsa yazabilir.

Geri
Yukarı