GT 420 sistem LOL kasma sorunu

kasilva

Hectopat
Ben uzun zamandır LoL oynuyorum. Uzun bir süredir hiç yüksek grafikli normal oyunlar oynamadım. Crysis3 oyununu hala oynamadığım için merak ettim ve bi oynayayım dedim. Fakat oyun içerisinde tüm grafik ayarlarını en düşüğe çekmeme rağmen oyun kasıyor. Zıplama tuşuna basıyorum 2 saniye sonra zıplıyor. Çok geç tepki veriyor. Bunun sebebini merak ettim. Pek fazlada bilgisayar parçalarından ya da yazılımlardan anlamayan biri olarak sizlerin yardımını istedim. RAM'imde bir sorun olma ihtimali var. Bilgisayar özelliklerimi yazayım:

• Windows 10 Pro 64 Bit
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz
  • 2x4 GB RAM
  • Nvidia GeForce GT 420 2GB 128 Bit

Bilgisayarımın parçaları bunlar. Açıkçası bu parçalarla Crysis 3 oyunun kasması bana garip geliyor yoksa yanlış mı düşünüyorum. Acaba parçalardan birinde sorun yaşıyor olabilir miyim? Parçalar verimli çalışmıyor olabilir mi ? Bunu nasıl öğrenebilirim ?
Parçalarımın sorunsuz çalışıp çalışmadığını ne kadar verim almam gerektiğini ve ne kadarını alabildiğimi öğrenmemin yolu nedir acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden bende de gt 420 vardı.O kartdan pek bişey bekleme ben crysis 2 de en düşük ayarlarda 800*600 çözünürlükte zor oynuyodum.En azından bi r7 250 falan olsaydı oynardın.

Yanlış bilgilendirme!
Kasmamasi gerekir öncelik ile CPU'nün montaj yerine bak. Eğer ki ayaklar tam oturmamış CPU ısınıyorsa bil ki CPU yeri montajı yapman gerekir. CPU çıkar düzgün. Bir şekilde tak o oyunu o ekran kartı veya başka ekran kartları ile rahat oynarsin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu GPU oldukca eski şuan bunu kullanmaktayım. LOL olarak orta ayarlarda 80 FPS alıyorum fakat yeni nesil oyunları yemiyor. Tavsiyem PSU ve GPU'yu değiştirmeniz bütce olarak zorlamasın diyorsanız GTX750 Tİ alabilirsiniz. O işlemci RX470'i destekler mi? Bilmiyorum ama maksimum nokta olarak iyi.

Bu kartın Crysis 3 de çok düşük Fps vermesinden daha doğal birşey yok. Şaşırılacak bir durum yok o kartla iyi bir FPS ile oynasanız şaşırmanız gerekirdi.

Sorun tamamen kartınızın eski olması ile alakalı, o oyunları oynamak istiyorsanız işlemcinizle en az darboğazı yapacak bir ekran kartı ile sisteminizi güncelleyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı